MSA Safety świętuje wielkie otwarcie Globalnego Centrum Usług Biznesowych EMEA w Warszawie

Nowa lokalizacja w centrum miasta wspiera cele rozwojowe firmy.

MSA Safety Inc. dokonała dziś uroczystego otwarcia swojego Globalnego Centrum Usług Biznesowych EMEA w Warszawie. Nowy „hub” biznesowy MSA, w którym dziś oficjalnie przecięto wstęgę, jest zlokalizowany w centrum miasta i zcentralizuje szeroki zakres funkcji biznesowych, wspierając realizację międzynarodowych celów biznesowych. MSA Safety prowadzi również Globalne Centrum Usług Biznesowych w Kuala Lumpur w Malezji, które wspiera region Azji i Pacyfiku.

„Nasze warszawskie Globalne Centrum Usług Biznesowych jest częścią naszego planu ciągłego doskonalenia, mającego na celu usprawnienie naszych międzynarodowych operacji, zwiększenie konkurencyjności firmy i inwestycję w kluczowe obszary, takie jak obsługa klienta” – powiedział Bob Leenen, prezes MSA International. Jako przykład, Leenen podkreślił, że nowe Centrum Usług Biznesowych zapewni klientom MSA i partnerom handlowym w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, specjalistyczne wsparcie produktowe, w ich lokalnych językach.

MSA Safety jest globalnym liderem w rozwoju i produkcji zaawansowanych produktów i systemów bezpieczeństwa, które pomagają chronić pracowników i infrastrukturę obiektów na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie w Warszawie 220 pracowników. Z czasem MSA Safety planuje zwiększyć zatrudnienie w Warszawie do około 300 osób na stanowiskach obejmujących kilka funkcji, w tym finanse i księgowość, zasoby ludzkie, IT, zakupy, logistykę, marketing, obsługę klienta i sprzedaż wewnętrzną.

Od ponad 100 lat misją MSA Safety jest pomoc w ochronie ludzi w pracy poprzez opracowywanie innowacyjnych i wiodących na rynku produktów, systemów i technologii bezpieczeństwa.

„Chociaż MSA prowadzi działalność w Polsce od 1996 roku, cieszymy się na silniejszą obecność w Warszawie i rozwój z większą liczbą współpracowników, którzy pomogą nam rozwijać misję pomagania mężczyznom i kobietom pozostać bezpiecznymi w pracy” – podsumował Leenen.

MSA Safety

Założona w 1914 roku, MSA Safety Incorporated jest światowym liderem w rozwoju, produkcji i dostawie produktów bezpieczeństwa, które chronią ludzi i infrastrukturę obiektów. Wiele produktów MSA to połączenie elektroniki, systemów mechanicznych i zaawansowanych materiałów w celu ochrony użytkowników przed sytuacjami niebezpiecznymi lub zagrażającymi życiu. Kompleksowa linia produktów firmy jest wykorzystywana przez pracowników na całym świecie w wielu sektorach, w tym w przemyśle naftowym, gazowym i petrochemicznym, w straży pożarnej, przemyśle budowlanym, górnictwie i wojsku. Podstawowe produkty MSA obejmują niezależne aparaty oddechowe, stacjonarne systemy wykrywania gazu i płomienia, przenośne detektory gazu, przemysłowe hełmy ochronne, hełmy strażackie i odzież ochronną oraz urządzenia zabezpieczające przed upadkiem. Przy przychodach w wysokości 1,4 mld USD w 2021 roku, MSA zatrudnia około 4800 osób na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, na północ od Pittsburgha w Cranberry Township w Pensylwanii. MSA Safety prowadzi działalność produkcyjną w Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Z ponad 40 międzynarodowymi lokalizacjami, firma realizuje około połowy swoich przychodów poza Ameryką Północną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej MSA pod adresem www.MSAsafety.com.

Źródło informacji: MSA Safety Inc.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Author: Blogiant

Dodaj komentarz