ODKRYJ NESPRESSO ISPIRAZIONE ITALIANA, NIEZWYKŁĄ KOLEKCJĘ KAW INSPIROWANĄ WŁOSKĄ

Włochy są wpisane w DNA Nespresso. Marka powstała w wyniku inspiracji ekspresem do kawy wynalezionym przez Włocha Luigi Bezzerę w 1905 roku. Berezza chciał umożliwić każdemu wypicie idealnej filiżanki espresso w swoim domu.  Obecnie ponad 75% kaw Włosi spożywają w domach[1], co stanowi integralną część ich kultury. Obserwując ten trend oraz podziwiając włoskie rzemiosło kawowe, Nespresso postanowiło upowszechniać kulturę picia kawy w domach i udostępniać kawy najlepszej jakości. W tym celu powstała kolekcja Ispirazione Italiana.

ISPIRAZIONE ITALIANA: nowa seria kaw

Ispirazione Italiana ma na celu zabranie miłośników kawy w prawdziwą podróż do Włoch oraz odkrycie intensywnych aromatów kawowych, wywodzących się z różnych, włoskich regionów. Starannie dobrane mieszanki kaw, zainspirowane są włoskimi miastami, m.in. Palermo – z wyczuwalną nutą pikanterii, pełne północno-afrykańskich wpływów czy Rzym – z mocno intensywną głębią smaku, oddaje klimat włoskiej historii. Tym samym każda kawa w kolekcji ma swój wyjątkowy smak i aromat.

Nowe Ispirazione Napoli:

Lokalny, głęboko zakorzeniony w historii ulic miasta, rytuał kawowy Neapolu był inspiracją do stworzenia tej mieszanki. Kawa powstała w wyniku autorskiej metody ciemnego palenia, przenosi stopień intensywności smaku na najwyższy poziom. Efektem dodania Robusty jest aksamitna, kremowa kawa o wyjątkowo gęstej konsystencji i przyjemnym gorzkim posmaku. Ispirazione Napoli to hołd dla umiejętności wypalania, którą wyróżnia się ta włoska stolica kawy.

Nowa Ispirazione Venezia:

Wenecja jako ogniwo, które spoiło Imperium Osmańskie z Europą Zachodnią, była miejscem spotkań różnych kultur, w czym pomocny okazał się import kaw i ich umiejętne palenie. Miasto na wodzie zainspirowało Nespresso do stworzenia delikatnej, zbalansowanej mieszanki, która karmelową nutą i gęstą konsystencją przekona do siebie każdego.

Ispirazione Ristretto Italiano:

Kropla wyśmienitego smaku i esencja włoskiej tradycji picia kawy. Inspirazione Ristretto Italiano to oryginalna mieszanka przeznaczona do przygotowania intensywnej kawy ristretto. Aby ją opracować Nespresso podzieliło proces wypalania ziaren. Długi czas palenia zastosowano, by uzyskać efekt cielistości kawy (tzw. body), natomiast krócej wypalano części ziarna odpowiedzialne za jasny odcień oraz owocowość napoju. W efekcie Ispirazione Ristretto Italiano jest zwieńczeniem wszystkiego, co da się odkryć w tradycyjnej włoskiej filiżance.

Ispirazione Firenze Arpeggio:

Ta wyjątkowa mieszanka jest prawdziwym odzwierciedleniem kulturowego znaczenia Florencji. Miasta, które znajdując się w samym sercu Włoch, czerpie wpływy z całego kraju. Proces wypalania bazował tutaj na połączeniu owocowych nut tradycyjnie występujących na północy Włoch z posmakiem uprawianego na południu kakaowca. Ispirazione Firenze Arpeggio odzwierciedla zróżnicowanie Florencji, dając jednocześnie niezwykle aksamitny, gęsty i kremowy napój.

Ispirazione Palermo Kazaar:

To powstała w procesie długiego procesu wypalania mieszanka, bazująca na wysokiej jakości Robusty. Wyjątkowo intensywna oraz nieco pikantna kawa, zwieńczona bardzo ciemną, gęstą cremą, to efekt wpływów tradycji afrykańskich i arabskich, z których słynie wielokulturowe Palermo. 

Ispirazione Roma:

Zapach unoszący się z tradycyjnych rzymskich kawiarni jest świadectwem bogatej historii kontrastów tego miasta. W jego powietrzu mieszają się popularne smaki, neutralizowane przez stołeczną elegancję. Ta złożoność odzwierciedla się w subtelnej Ispirazione Roma, łączącej intensywność oraz finezję, a także głęboki smak i nutę kwasowości.

Ispirazione Genova Livanto:

Z tego ważnego dla Włoch miasta handlowego żeglarze wyruszali, by przemierzać świat w poszukiwaniu nowych aromatów i smaków. Kawy latynoamerykańskie były jednym ze skarbów, które odkryto podczas poszukiwań. Średni poziom wypalenia Ispirazione Genova Livanto harmonijnie łączy posmak kawy brazylijskiej, kolumbijskiej oraz gwatemalskiej, które dopełnia słodka nuta karmelowa.

Od ponad 30 lat zespół Nespresso, składający się z palaczy kawy, ekspertów ds. zmysłów, naukowców ds. żywności i inżynierów, przemierza zakamarki Włoch, by skomponować wyjątkowe mieszanki, które najlepiej oddadzą bogatą historię kawową tego kraju. Wprowadzenie kolekcji Ispirazione Italia do stałej oferty pozwoli wielu osobom zapoznać się z włoską kulturą picia kawy, a także umożliwi im odtworzenie smaku oraz aromatu napoju, jaki mieliby okazję poznać we włoskiej kawiarni.

Kolekcja Ispirazione Italiana dostępna jest od 21 stycznia w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną. Aby uzyskać więcej informacji o ofercie Nespresso Ispirazione Italiana, w tym zapoznać się z przepisami na kawę, zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.nespresso.com/pl/pl/ispirazione-italiana-coffee-capsules.

Źródło: NewSeria

Author: Blogiant

Dodaj komentarz