Trendy wnętrzarskie według ekspertów Salonów Agata

Nowy rok to idealna okazja do wprowadzenia zmian aranżacyjnych w domu. Zachęcają do tego oryginalne, inspirujące trendy – wśród nich motywy z poprzednich dekad i wieków, a także odległych kontynentów. Zacznij noworoczne metamorfozy od otoczenia domowego i zapoczątkowuj nowy etap w stylowej przestrzeni, która będzie podstawą do kolejnych, korzystnych zmian.

– Ciekawym rozwiązaniem w tegorocznych trendach wnętrzarskich jest połączenie czerni lub granatu ze złotem i srebrem. Takie zestawienie sprawdzi się najlepiej z odpowiednio dobranym oświetleniem. Idealną propozycją są lampy z przydymionego szkła, a także praktyczne oświetlenie LED w modnych wzorach – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Niewykluczone, że to właśnie w tym roku do stylu skandynawskiego i industrialnego dołączy kolejny dominujący kierunek w stylistyce wnętrz. W wyborze gustownych rozwiązań pomogą eksperci salonów Agata.

Neo-antyk w mieszkaniu

Pomieszczenia zainspirowane starożytną Grecją i Rzymem to nowość w dotychczasowych trendach. Styl, który sprawdzi się zarówno w salonie, jak i funkcjonalnej kuchni, to przede wszystkim dominacja koloru piaskowego i motywu żyłkowanego marmuru. W połączeniu ze strukturą terazzo na podłodze czy ornamentami, czyli zdobieniami wykorzystywanymi w czasach antycznych, na meblach lub dodatkach motywy te, stworzą modną i funkcjonalną przestrzeń. Charakterystyczne dla najstarszych państw kolumny także mogą pojawić się we wnętrzu, np. jako podstawa stołu czy ławy. Doskonałym ich uzupełnieniem będą tematyczne dodatki – figurki popiersia, wazy, które posłużą jako stylowy wazon czy okrągłe naczynia w kuchni.

Wnętrze egzotyczne

Oryginalny kierunek w aranżacji wnętrz to bez wątpienia inspiracja Afryką, której podstawą są kolory spalonej ziemi, takie jak róże, czerwienie i pomarańcze, w połączeniu z motywem printów zwierzęcych. Wybierz tapicerowaną lub skórzaną sofę oraz fotele i dopasuj do nich poduszki w pięknych, afrykańskich odcieniach lub te nietypowe z wzorem zebry lub panterki. Z takim połączeniem świetnie wyglądać będą meble w kolorze ciemnego drewna oraz wszelkiego rodzaju plecionki – na kocu, lampach, koszach czy pudełkach do przechowywania. Nie bój się także wprowadzić do wnętrza wyrazistych struktur, np. figur geometrycznych, które szczególnie efektownie wyglądać będą na dywanie czy narzucie oraz podkreślą charakter całej aranżacji.

Moda z lat 70.

Jak się okazuje, powracająca moda dotyczy nie tylko światowych wybiegów, ale również stylistyki wnętrz. Styl neo-mieszczański to jeden z głównych trendów w aranżacji przestrzeni. Jego wizytówka to wszechobecne złoto i luksusowy charakter mebli – dominować będą niskie sofy, tapicerowane fotele i pufy z aksamitu, często na połyskujących podstawach czy nogach. Wszystko zachowane w kolorystyce błękitnego turkusu, butelkowej zieleni czy intensywnego żółtego, z wykorzystaniem efektu kontrastu, który przyciąga wzrok. Tak dobrane meble dopasuj do szafy, komody czy stolika w stylu vintage. Przeszklone drzwi szafek doskonale oddadzą charakter ówczesnego stylu urządzania wnętrz. Dodatki z motywem kwiatów czy figur geometrycznych będą świetnym uzupełnieniem całej aranżacji. 

– Ten rok należy do wzorów – zarówno na meblach, jak i dodatkach. Duże printy z egzotycznymi elementami, jak etno czy wielobarwne kwiaty rodem z obrazów flamandzkich mistrzów to motywy, które zobaczymy przede wszystkim na poduszkach, kocach i dywanach, szczególnie tych o ciemnym tle komentuje Magdalena Kucińska, stylista Salonów Agata.

W zgodzie z naturą

Na czasie niezmiennie pozostaje nawiązanie do środowiska naturalnego – kolorystyka ziemi, czyli biel, beż oraz szlachetne, ciemne zielenie, pojawią się na ścianach, meblach i dodatkach. Odcienie te będą doskonale komponować się z motywem naturalnego drewna i bogatą ekspozycją roślin – zarówno doniczkowych żywych oraz sztucznych, jak i ciętych w wazonie.
Aby zachować równowagę i urządzić cztery kąty w duchu zero waste, nie wprowadzaj do wnętrz zbyt wielu dodatków, a te, które wybierasz, niech będą z materiałów naturalnych. Styl eko, bogaty w rozwiązania korzystne dla natury, to propozycja dla miłośników harmonii i prostych aranżacji.

Wśród obecnych trendów każdy amator aranżacji wnętrz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Modne barwy ziemi, motywy prosto z Czarnego Lądu, różnorodne wzory i kontrasty stwarzają wiele możliwości na stylowe urządzenie swojego mieszkania. Wszystkie meble i dodatki odpowiadające aktualnym trendom są dostępne w Salonach Agata na terenie całej Polski.

Źródło: NewSeria

Author: Blogiant

Dodaj komentarz