Manifest nowoczesności – Trawertyn firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Kiedy spacerujemy po osiedlu domków jednorodzinnych, niektóre ogrodzenia przykuwają naszą uwagę na dłużej i zastanawiamy się, jak wyjątkowe miejsce może się za nimi skrywać. Właśnie taka wizja granicy chroniącej naszą enklawę, przyświecała projektantom z firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe podczas tworzenia kolekcji Trawertyn.

Minimalistyczny design linii Trawertyn jest inspirowany współczesną architekturą, w której geometria i odważne bryły odgrywają kluczową rolę. Aspektami, które wpłynęły na ostateczny wygląd kolekcji, są bezpieczeństwo naszej posesji, a także ochrona prywatności, ponieważ swoboda we własnym domu to jedna z ważniejszych wartości, na które zwracamy uwagę, wybierając ogrodzenie.

Na linię Trawertyn składają się: przęsło proste, furtka, a także brama dwuskrzydłowa oraz przesuwna. Każdy element jest dostępny w trzech różnych wariantach: Trawertyn 200/P-10 (przęsło wypełnione panelami o szerokości 200 mm z przerwami 10 mm stanowi podstawowy moduł linii), Trawertyn PLUS (charakteryzujący się całkowitą nieprzeziernością) oraz Trawertyn MX (uzupełniony o węższe poprzeczki 40 mm z przerwami 25 mm tworzące ciekawą ażurowość, która dodaje lekkości formie, a także stanowi intrygujący detal). 

Rama Trawertynu została wykonana w technologii Duplex, polegającej na nałożeniu na ogniową powłokę cynkową specjalnej warstwy malarskiej. Dzięki temu zabiegowi elementy ogrodzenia są skuteczniej zabezpieczone przed korozją, nawet do 40 lat. Dodatkowym atutem jest znaczne ograniczenie spawania w procesie produkcji, ponieważ poprzeczne elementy są przykręcane do ramy. To jedno z wielu ekologicznych rozwiązań wprowadzonych przez firmę Plast-Met.

Poza wariantem przęsła, klient decyduje także o zakończeniu słupków. Dostępne są 4 opcje daszków w tym oświetlenie LED wkomponowane w ogrodzenie, które zwiększy bezpieczeństwo oraz funkcjonalność każdej posesji. Dodatkowo lampa LED umieszczona przy wjeździe może pełnić funkcję ostrzegawczą – świecąc na pomarańczowo podczas otwierania i zamykania bramy. Ponadto dodatkowym elementem zintegrowanym z ogrodzeniem jest wielofunkcyjny moduł Centerbox, łączący funkcje skrzynki pocztowej i domofonu lub wideodomofonu. Takie rozwiązanie zapewnia spójny design całego frontu oraz efektywne wykorzystanie możliwości ogrodzeń Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Model Trawertyn to niewątpliwie rozwiązanie dla osób, które chcą chronić zarówno swoją posesję, jak i prywatność. Wizualnie zaś linia trafi w gusta wielbicieli minimalistycznych, czystych form, a także surowego stylu.

 maksymalna szerokośćminimalna szerokość
przęsło proste2500 mm200 mm
brama dwuskrzydłowa6000 mm2000 mm
furtka1500 mm800 mm
brama przesuwna TOP6000 mm2000 mm

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

Źródło: NewSeria

Author: Blogiant

Dodaj komentarz