Nowość! For Nature. Bądź eko i kupuj worki na śmieci z recyklingu.

Czy moja codzienna segregacja odpadów ma sens? Jeśli czasem dopadają nas takie wątpliwości, to zupełnie niepotrzebnie. Coraz więcej produktów powstaje z odzyskanych surowców. A na półkach z artykułami gospodarstwa domowego pojawiają się właśnie nowe, ekologiczne worki na śmieci wykonane w 89% z plastiku pochodzącego z recyklingu – to worki multitop z linii For Nature marki Paclan.

Codziennie wyrzucamy mnóstwo przeróżnych rzeczy. Większość z nich zrobiona jest z surowców, które można odzyskać w procesie recyklingu i ponownie wykorzystać. Dlatego recykling jest tak ważny dla środowiska – to jedna z najlepszych metod ochrony jego zasobów.

Marka Paclan ma tego świadomość i już od ponad 35 lat prowadzi największe w Europie centrum recyklingu opakowań foliowych. Jest w nim przetwarzanych średnio 80 000 ton odpadów i śmieci pokonsumenckich (śmieci pochodzących z gospodarstw domowych). Granulat z recyklingu, który tu powstaje, jest następnie wykorzystywany w zakładach produkcyjnych między innymi do wytwarzania wysokiej jakości worków na śmieci. 

Zrobione z odpadów

Multitop worki na śmieci z linii For Nature – nowość w ofercie Paclana – również powstają z recyklatu i w niczym nie ustępują standardowym workom na śmieci. Choć zrobione z odpadów, są równie mocne, wytrzymałe i funkcjonalne. Co więcej z łatwością dopasujemy je do różnych koszy, ponieważ dostępne są w dwóch różnych pojemnościach – 35 i 60 litrów. Worki nie zawierają barwników ani dodatków zapachowych, ale najważniejsze jest to, że do ich produkcji wykorzystano plastik pochodzący z recyklingu. Aż 89% składu tych worków stanowią przetworzone plastikowe śmieci, a ich etykiety w całości zrobione są z papieru z recyklingu.

„Możemy produkować worki na śmieci ze śmieci, ponieważ mamy własną technologię przetwarzania odpadów plastikowych” – wyjaśnia Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan i jednocześnie podkreśla, że takie działanie nie tylko wpisuje się w trend produkcji ekologicznej, ale jest również spójne z oczekiwaniami konsumentów. – „Większość z nas w trosce o środowisko segreguje odpady. My – ponieważ także staramy się dbać o przyrodę i jej zasoby – prowadzimy ich recykling i ponownie je wykorzystujemy. W efekcie wspólnie dajemy plastikowi drugie życie.”

Ponadto recykling odpadów – a więc także plastiku i makulatury – pozwala zmniejszyć ogólną liczbę śmieci, a co za tym idzie liczbę wysypisk. Przyczynia się również do ochrony zasobów naturalnych takich, jak na przykład ropa naftowa, drzewa.

Paclan dla natury

Marka Paclan przywiązuje wagę do recyklingu oraz ochrony środowiska. Dlatego wprowadziła na rynek ekologiczną linię artykułów gospodarstwa domowego – For Nature. To dziś jedyna, tak kompleksowa i pełna, oferta tego typu produktów na rynku. Składa się z artykułów przeznaczonych do gotowania, pieczenia, sprzątania oraz worków na śmieci multitop i worków na odpady BIO. Warto podkreślić, że każdy z produktów jest przyjazny dla natury. Opakowania do nich wykonane są z makulatury lub z papieru z certyfikatem FSC, a każdy z nich spełnia przynajmniej jeden z wymogów, jakie marka narzuciła sobie przy tworzeniu tej serii, a więc został wyprodukowany z:

  • tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu
  • materiałów naturalnych, takich jak m.in. kukurydza, agawa i wiskoza
  • zużytych butelek PET
  • materiałów biodegradowalnych, takich jak PLA (polilaktyd).

Nie zastanawiajmy się, czy segregacja odpadów ma sens. Ma i to ogromny. Jest pierwszym etapem recyklingu – tak ważnego dla ochrony środowiska. Jest też prostym sposobem na robienie codziennie, czegoś dobrego dla natury.

CENA PRODUKTU

Multitop worki na śmieci For Nature, 35 l (30 szt. w jednym opakowaniu), www.paclan.pl, cena ok. 4,00 zł

Multitop worki na śmieci For Nature, 60 l (20 szt. w jednym opakowaniu), www.paclan.pl, cena ok. 4,99 zł

Źródło: NewSeria

Author: Blogiant

Dodaj komentarz