Godzina dla Ziemi w Atrium Kasztanowa

25 marca o godzinie 20.30 galeria Atrium Kasztanowa wyłączy oświetlenie biorąc udział w ogólnoświatowej inicjatywie Godzina dla Ziemi WWF. Po raz kolejny w ten symboliczny sposób pilska galeria wyrazi troskę o środowisko naturalne i przyłączy się do apelu o świadomą i konsekwentną ochronę planety w naszym codziennym życiu.

Wyłącz światło, włącz działanie dla planety, która daje nam życie – to idea Godziny dla Ziemi WWF. W  tegorocznej akcji, przypadającej 25 marca, w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę miliony ludzi na całym świecie, wygaszą światła w swoich domach, a instytucje publiczne oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Wzorem poprzednich lat, w nadchodzącej edycji weźmie udział także galeria Atrium Kasztanowa, która – na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum, jak również przygasi neony i światła wewnątrz budynku.

W tym roku akcja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Wobec czego konieczne jest zwiększanie obecnych i tworzenie nowych obszarów chronionych. Dlatego potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki.

– Kolejny rok z rzędu przyłączamy się do akcji WWF- Godzina dla Ziemi. Hasło tegorocznej inicjatywy głosi, że różnorodność biologiczna Ziemi to podstawa naszego istnienia, a jedyną szansą na zachowanie przyrody i bioróżnorodności jest objęcie jej ochroną. Dzięki takim małym gestom jak wyłączenie oświetlenia na 60 minut, wszyscy mamy realny wpływ na ochronę środowiska. Wierzę, że propagując udział w tej oraz podobnych inicjatywach, mamy możliwość utrwalenia postaw proekologicznych wśród naszych mieszkańców. Każdy z nas może być dobrym przykładem dla innych i źródłem inspiracji do kształtowania pozytywnych eko nawyków – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

„Godzina dla Ziemi” w Atrium Kasztanowa odbędzie się 25 marca o godzinie 20.30. Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/

Źródło: NewSeria

Author: Blogiant

Dodaj komentarz