Świętuj Dzień Zadbanej Cery!

Od kilkunastu lat marka SensualSpa troszczy się o zachowanie najlepszego stanu skóry swoich klientek. Aby promować jak ważne jest dbania o swoją skórę i cerę, marka postanowiła ustanowić Dzień Zadbanej Cery, który przypada na 29 marca.

Cera stanowi podstawowy element naszego naturalnego piękna. Jest to nasza najpiękniejsza wizytówka, która jest również podstawą do dbania o nasze zdrowie. Nieprawdą jest, że istnieją ludzie, którzy mają dobrą cerę lub złą. Każda cera jest na swój sposób wyjątkowa i wymaga odpowiedniego podejścia. Dlatego warto edukować się w tych kwestiach kosmetologicznych – mówi Sandra Bujnowska, kosmetolog, założycielka marki SensualSpa.

Jak należy dbać o cerę?

Przede wszystkim należy ustalić, jaki typ cery mamy. Każdy typ cery ma swoje indywidualne wady i zalety, dlatego każdy wymaga trochę innej pielęgnacji. Ustalenie tego można dokonać poprzez konsultację z kosmetologiem lub odpowiednią obserwację naszego organizmu. Przede wszystkim o skórę twarzy należy dbać codziennie, a to chce przypomnieć marka Sensual Spa, ustanawiając Dzień Zadbanej Cery.  Ważnym elementem dbania o skórę twarzy jest odpowiednia dieta i prowadzenie zdrowego trybu życia. Kluczowe jest również dobranie odpowiednich kosmetyków, najlepiej o naturalnym składzie. Marka SensualSpa posiada szeroki wybór kosmetyków dopasowanych do każdej cery, które poprawiają stan i wygląd skóry twarzy . Skład kosmetyków marki opracowany jest tak, aby działały wielokierunkowo – nawilżały, ujędrniały i dodawały blasku.

Cera piękna nie tylko od święta

O skórę twarzy warto dbać każdego dnia. Ważne jest codzienne oczyszczanie, tonizowanie, nakładanie filtru SPF i nawilżanie. Rano warto sięgnąć po serum z witaminą C, natomiast wieczorem po retinol. Raz w tygodniu warto zrobić oczyszczanie na bazie np. kwasu salicylowego i glinki. Rosnąca świadomość tego, jak bezpiecznie i właściwie dbać o cerę i trend na „skincare” cieszy kosmetologów. Codzienna i świadoma pielęgnacja pozwala cieszyć się naturalnym, pięknym wyglądem skóry twarzy.

Źródło: NewSeria

Author: Blogiant

Dodaj komentarz