Hydrolat i jego działanie nawilżające

To, jak wygląda Twoja skóra, zależy w znacznym stopniu od poziomu jej nawodnienia. Na suchej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki i jest bardziej narażona na utratę jędrności. Na szczęście kosmetyka naturalna znalazła sposób na to, by Twoja cera dłużej zachowała optymalny poziom nawilżenia. Sprawdź, dlaczego hydrolat robi taką furorę w kosmetyce.

Czym są hydrolaty?

Hydrolat powstaje w trakcie destylacji roślin w celu wydobycia z nich olejków eterycznych. Okazuje się jednak, że ten produkt uboczny sam w sobie jest niezwykle cennym źródłem składników odżywczych. W przeciwieństwie do mocno skoncentrowanych olejków, jest przyjazny dla każdego rodzaju skóry, a jego lekka konsystencja doskonale się wchłania.   

Hydrolat do twarzy a zwykła woda – w czym leży jego przewaga?

Produkty do pielęgnacji cery zawierają pomiędzy 50 do nawet 99 procent wody! To w niej rozpuszczone są czynne składniki i za jej sprawą zostają doprowadzone tam, gdzie powinny. Jej jakość warunkuje zatem skuteczność kosmetyku. Najczęściej używa się destylowanej, zdemineralizowanej oraz dejonizowanej wody. Jej zaletą jest neutralność, przez co nie wchodzi w reakcje ze składnikami aktywnymi. Co jednak, gdyby woda w Twoim kremie stanowiła nie tylko neutralny nośnik, ale też wartość dodaną? Hydrolaty jako baza w kosmetykach mają na celu wzmocnienie działania pozostałych ekstraktów i wyciągów, działając na zasadzie synergii. Badania potwierdzają, że produkty skomponowane na wodach roślinnych są efektywniejsze od tych, które stosują zwykłą wodę. Firma Phenomé przeprowadziła własne testy i wykazała, że po zaledwie 5 dniach pielęgnacji kosmetykami opartymi na hydrolatach skóra jest o 10% lepiej nawilżona, niż ma to miejsce w przypadku zwykłej wody.  

Jaki hydrolat stosować do swojego rodzaju cery?

Najczęściej stosowane hydrolaty w kosmetykach Phenome to woda różana i aloesowa. Taka selekcja umotywowana jest ich niezwykłą uniwersalnością i cennymi właściwościami dla każdego rodzaju cery. 

Hydrolat różany znany jest z silnego działania przeciwzmarszczkowego i antyoksydacyjnego. Poprawia też sprężystość skóry, dzięki czemu stanowi niezbędnik przy pielęgnacji cery dojrzałej. Dodatkowo regeneruje, łagodzi i zapobiega zapaleniom. Poleca się go także do cery tłustej oraz mieszanej ze względu na działanie regulujące.

Z kolei hydrolat aloesowy zawiera rekordową ilość korzystnych dla skóry związków. Aż 200 składników odżywczych sprawia, że ten produkt jest absolutnym kosmetycznym fenomenem. Najbardziej znane są jego właściwości kojące i odbudowujące, jednak ma także działanie nawilżające i redukujące oznaki starzenia się skóry.

Jak stosować hydrolaty?

Zamiast kupować kolejny produkt, wystarczy zadbać o to, by Twój krem, tonik czy serum były oparte o hydrolaty. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia dostarczenie skórze optymalnej dawki nawilżenia, ale również wzmacnia działanie pozostałych czynnych składników kosmetyku. Dodatkowo, naturalne hydrolaty w kosmetykach są ze sobą tak łączone, by przynieść Ci maksimum rezultatów bez obciążania skóry. 

Kiedy włączyć do swojej pielęgnacji kosmetyki oparte o hydrolaty?

Nawilżenie stanowi podstawę codziennej pielęgnacji skóry. Współczesny styl życia naraża naszą skórę na przesuszenie poprzez przebywanie w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, długotrwały stres, a także zanieczyszczenie powietrza. Również przetworzona żywność wpływa na to, że Twoja cera może zmagać się z odwodnieniem.

Dlatego hydrolaty są idealnym rozwiązaniem dla każdej cery. Szczególnie warto jej stosować wtedy, gdy potrzebujesz intensywnego nawilżenia, ale obawiasz się reakcji skórnych. Wody roślinne to bogactwo wartościowych składników odżywczych bezpiecznych nawet dla kobiet w ciąży czy osób o wrażliwej cerze. 

Dobrym czasem na włączenie kosmetyków naturalnych z hydrolatami do swojej rutyny jest przełom pór roku. Zarówno po mrozach, jak i wystawieniu na upalne słońce, Twoja przesuszona skóra potrzebuje regeneracji i dodatkowego nawilżenia. 

Author: Blogiant

Dodaj komentarz