Ekologiczna sypialnia z Hilding Garda

Do tej pory styl ekologiczny kojarzony był z przestrzenią wypełnioną zielenią. Obecnie jednak udowodniono, że sypialnia w tym stylu nie musi kojarzyć się tylko z lasem! Ekologiczne aranżacje są w dzisiejszych czasach połączone z nowoczesnym designem, a nawet skandynawskimi akcentami. Prowadzi to do spójności wszystkich stylów oraz pięknego efektu, który dodatkowo ma korzystny wpływ na nasz sen! A od czego zacząć?

Jak urządzić ekologiczną sypialnię?

Chcąc w pełni wejść w ten styl, to przede wszystkim postawić na odpowiednią kolorystykę! Sprawdzą się tutaj jasne barwy, w tym biel zestawiona z beżem lub brązem. Nie bójmy się również używać pastelowych barw, które pozwolą nam stworzyć przytulne, a jednocześnie dynamiczne wnętrze. Idąc dalej – drewno to tutaj absolutny must have. Ma ono nieograniczone zastosowanie, więc z łatwością możesz postawić na drewniane łóżko czy też lamele ścienne. Teraz przychodzi czas na dodatki! Postawmy tutaj na dekoracje prosto z recyklingu, które nadadzą sypialni wyjątkowego charakteru, efektywności oraz unikalności. Oprócz tego postawmy na zasłony, poduszki czy narzuty z tkanin naturalnych, takich jak len. Ważnym elementem są również motywy liści, kwiatów czy zwierząt w formie obrazów, tapet lub figurek.

Ekologiczne łóżko – jak je skomponować?

Najważniejszym obiektem w każdej sypialni jest łóżko. Jego odpowiednie skomponowanie umożliwia nam zdrowy i spokojny sen. Z uwagi na to, warto w pierwszej kolejności zrównać uwagę na podłoże do spania. Chcąc utrzymać styl ekologiczny, możemy postawić na materace z tej kategorii. Świetnie sprawdzi się tutaj Hilding Garda znajdujący się w ofercie produktów Hilding Anders, będący modelem sprężynowym o dwóch twardościach. W jego wnętrzu znajdziemy dwie pianki, a pierwszą z nich jest ECO+ HighResilience Foam. Wyróżnia się ona optymalną miękkością oraz niweluje punkty ucisku, gwarantując spokojny i komfortowy wypoczynek. Drugą natomiast jest warstwa ekologicznej pianki PureEco FlexiFoam o podwyższonej elastyczności oraz z dodatkową, utwardzająca warstwa filcu. Całość gwarantuje w pełni zjednoczenie się z naturą.

Akcesoria sypialniane do ekologicznej sypialni

Łóżko to nie tylko materac Hilding Garda, ale także inne akcesoria sypialniane, których nie można pominąć! Uwzględnia się tutaj przede wszystkim takie kwestie, jak:

  • kołdra z naturalnym wypełnieniem, pozwalająca na zdrowy i spokojny wypoczynek,
  • ekologiczna poduszka ViscoBio, której pianka została nasączona olejem rycynowym w celu zapewnienia komfortu i relaksu,
  • prześcieradło z ekologicznego lnu, które nie tylko ma wyjątkowe właściwości, ale także piękny, naturalny kolor.

Decydując się na akcesoria sypialniane, pamiętajmy o uwzględnieniu osobistych potrzeb oraz preferencji. Pozwoli to na idealne dopasowanie produkt do użytkownika.

Obecnie styl ekologiczny wiedzie prym – zwłaszcza w dużych miastach. Wprowadzenie do swojej sypialni natury z pewnością korzystnie wpłynie na nasz sen, a także przybliży nas matki ziemi. Pomóc w tym mogą liczne dodatki, a także akcesoria sypialniane materace do spania, w tym materac Hilding Garda!

Artykuł sponsorowany.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz