Usuwanie owłosienia z pach depilacją laserową: Co warto wiedzieć?

Jeśli nie przepadasz za owłosieniem pod pachami, profesjonalna depilacja laserowa może okazać się doskonałym sposobem na jego pozbycie. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Na czym polega? Jak przygotować się do takiego zabiegu? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Miłej lektury!

Na czym polega depilacja laserowa pach? 

Osoby odwiedzające gabinety kosmetyczne mają do wyboru kilka metod usuwania niechcianego owłosienia. Wielu klientów decyduje się na depilację za pomocą ciepłego wosku, a jeszcze inni z wykorzystaniem pasty cukrowej.

I choć są to metody stosunkowo tanie, a także zapewniające zadowalające efekty na pewien czas, to jednak coraz więcej osób oczekuje trwałego rezultatu na lata. Trudno się zatem dziwić, że depilacja laserowa jest tak popularnym zabiegiem. Na czym dokładnie polega? 

Podczas takiego zabiegu wiązka światła przenika w głąb włosa poprzez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. W ten sposób dochodzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z jej korzeniami. 

Jak zatem wygląda zabieg depilacji laserowej w przypadku pach? Trwa on krótko, bo zazwyczaj około 15-20 minut i polega na miejscowym podgrzaniu mieszka włosowego za pomocą wspomnianej wiązki światła, którą emituje laser diodowy. Po przeprowadzeniu depilacji na skórze może pojawić się delikatny obrzęk, nie należy się jednak martwić, ponieważ jest to naturalna reakcja skóry, szczególnie po pierwszej sesji. 

Jak przygotować się do depilacji laserowej pach? 

Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej, kosmetolog przeprowadza szczegółową konsultację z klientem. Podczas takiej rozmowy ekspert może zweryfikować, czy u danej osoby nie występują przeciwwskazania do wykonania depilacji. 

Pacjenci, którzy zostaną zakwalifikowani do zabiegu, powinni oczywiście się do niego odpowiednio przygotować. Jest to niezwykle ważne, ponieważ od tego zależy skuteczność, a także bezpieczeństwo zabiegu. O czym zatem należy pamiętać? 

Na mniej więcej pół roku przed zabiegiem zrezygnuj z przyjmowania retinoidów. Odstaw również lekki oraz zioła światłouczulające. Szczegółową listę środków z pewnością przedstawi Ci Twój kosmetolog. Pamiętaj również, aby nie opalać się na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Nie używaj również innych metod usuwania owłosienia wraz z cebulkami (zrezygnuj z nich już kilka tygodni przed datą depilacji laserowej). 

W dniu zabiegu nie stosuj produktów do pielęgnacji skóry na obszarze, który ma być poddawany zabiegowi. Pamiętaj także, aby ogolić skórę pod pachami dzień przed depilacją. 

Więcej na temat tego zabiegu znajdziesz na stronie: depilacja.pl

Depilacja laserowa pach – dla kogo? 

Gładka skóra pod pachami to nie tylko marzenie niejednej kobiety, ale również mężczyzny. W wynikach wyszukiwarek internetowych znaleźć można bowiem zarówno frazę Depilacja laserowa pach dla kobiet, jak i Depilacja laserowa pach dla mężczyzn

Zabieg ten polecany jest bowiem każdemu posiadaczowi ciemnych, mocnych oraz gęstych włosów – bez względu na płeć. Metoda stanowi m.in. dobre rozwiązanie u osób, u których widoczna jest tendencja do wrastania włosków, a także tworzenia się stanów zapalnych. Zabieg stosowany jest np. w przypadku takiego zaburzenia jak hirsutyzm, czyli nadmiernego owłosienia u kobiet. 

Można zatem śmiało stwierdzić, że depilacja laserowa pach przeznaczona jest dla każdego, kto pragnie pozbyć się problemu niechcianego owłosienia na dłużej. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Metoda ta odradzana jest m.in. kobietom w ciąży czy osobom z chorobą nowotworową. Innymi przeciwwskazaniami są także choroby skóry, tj. łuszczyca, bielactwo bądź świeże zmiany skórne.  

Author: Blogiant

Dodaj komentarz