W jaki sposób nowoczesne rozwiązanie contact center obniża koszty operacyjne?

Niezależnie od tego, ile zgłoszeń od klientów firma obsługuje dziennie, nowoczesne contact center jest koniecznością, aby skutecznie usprawnić komunikację. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym rozwiązania contact center pozwalają działać wydajniej, co prowadzi do obniżenia kosztów. Czytaj dalej, aby poznać 3 sposoby, w jakie nowoczesne rozwiązanie contact center pozwala obniżyć koszty operacyjne.

Rozwiązanie chmurowe

Zmniejsz zasoby wewnętrzne wymagane do utrzymania infrastruktury i oprogramowania, przenosząc się do cloud call center. Codzienna konserwacja oraz aktualizacje są obowiązkiem dostawcy oprogramowania, co pozwala Twojej firmie skoncentrować się na innych obszarach działalności i zminimalizować zasoby wewnętrzne.

Migracja do chmury zapewnia agentom, przełożonym i administratorom możliwość pracy z dowolnego miejsca, eliminując ograniczenia wynikające z przywiązania do biura. Zmniejszając ilość wymaganej przestrzeni fizycznej, można zminimalizować koszty ogólne, takie jak czynsz i media, co pozwala organizacjom obniżyć ogólne koszty operacyjne.

Integracja z CRM

Popraw szybkość reakcji i zwiększaj wydajność agentów, integrując swoje centrum kontaktowe z CRM. Szybko dostarczaj klientom informacje, których szukają, umożliwiając im obsługę większej liczby zapytań. Wraz ze wzrostem liczby interakcji, które agent może obsłużyć, koszty operacyjne są minimalizowane poprzez zmniejszenie liczby wymaganych agentów.

Kiedy integrujesz swoje contact center z systemem CRM, informacje z interakcji są automatycznie wypełniane w CRM, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania danych przez agenta. Wszystkie informacje o kliencie są automatycznie pobierane i wyświetlane agentowi, gdy otrzyma zgłoszenie przychodzące. Łatwy dostęp do informacji dla agentów prowadzi do optymalizacji wydajności i poprawy obsługi klienta, oszczędzając czas poprzez minimalizację kliknięć i transferów z jednej platformy na drugą, ostatecznie zmniejszając koszty operacyjne.

Niezawodne raportowanie wskaźników KPI

Podejmuj świadome decyzje, generując konfigurowalne raporty do pomiaru kluczowych wskaźników wydajności (KPI). Przy ograniczonych narzędziach do raportowania dostępnych w tradycyjnym centrum kontaktowym trudno jest zarządzać dużą liczbą interakcji przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu obsługi klienta.

Nowoczesne centrum kontaktowe, takie jak Voiptime Contact Center, zapewnia doskonałe wrażenia agentom i klientom, mierząc wskaźniki KPI: średni czas oczekiwania w kolejce, całkowity czas wstrzymania, opuszczone kolejki i inne. Raportowanie wskaźników KPI pozwala firmom identyfikować i ograniczać zmarnowany wysiłek oraz ponownie skupiać się na obszarach wymagających poprawy w centrum kontaktowym. Jeśli średni czas obsługi jest zbyt długi, może to oznaczać, że agenci mają problemy z obsługą próśb klientów. Jeśli jest zbyt niski, klienci mogą nie otrzymywać odpowiedniego wsparcia, którego potrzebują. Rozpoznawanie problemów za pomocą raportów KPI umożliwia firmom wprowadzanie zmian w celu wydajniejszego działania i obniżenia kosztów.

Jeżeli więc jesteś zainteresowany zaoszczędzeniem czasu i pieniędzy dla swojej firmy, skorzystaj ze wszystkich zalet oprogramowania call center, które jest przydatne dla firm każdej wielkości.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz