Innowacyjne technologie w stelażach WC – jak połączyć funkcjonalność z nowoczesnym designem?

Wyposażenie łazienki już dawno przestało być elementami jedynie funkcjonalnymi. Ceramika, armatura i meble pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również stanowią integralną część architektury wnętrza. Jednym z istotnych trendów jest tutaj minimalizm – proste, ale eleganckie formy, które nie dominują nad resztą pomieszczenia. Nowoczesne technologie i ciekawe koncepcje projektantów pozwalają ukryć dużą część wyposażenia, pozostawiając widoczne jedynie te elementy, które są niezbędne. Przykład? Oczywiście stelaże WC!

Styl bez kompromisów

Idealna łazienka to ta stworzona dokładnie według Twoich potrzeb. Kolory ścian, wykorzystane materiały, funkcjonalność wyposażenia – to wszystko składa się na komfort codziennego korzystania z pomieszczenia oraz pomaga się zrelaksować. Standardowe zestawy WC, pomimo tego, że są coraz nowocześniejsze i również mają bardzo ciekawe formy, nie każdemu się podobają. Mogą wręcz kłócić się z wizją łazienki, zwłaszcza stawiającej na prostotę i niewielką ilość dodatków. Ponadto zajmują dość dużo przestrzeni, która w małych łazienkach jest na wagę złota. Jak poradzić sobie z tym złożonym wyzwaniem? Zamontować stelaż podtynkowy i ukryć większość toalety, czyli spłuczkę oraz elementy mocujące, w ścianie. Widoczne pozostają wówczas miska oraz przycisk spłukujący.

W ten sposób otworzysz przed sobą nowe możliwości aranżacyjne. Zabudowa toalety będzie idealnie współgrać z resztą pomieszczenia, a nad nią możesz zyskać funkcjonalną półkę. Tego typu WC wcale nie musi stać przy ścianie – konstruując przepierzenia masz szansę na stworzenie praktycznych stref funkcjonalnych w łazience. Ponadto, decydując się na skorzystanie z możliwości ultrapłaskiej zabudowy stelaża, możesz wygospodarować dodatkową przestrzeń.

Praktyczne funkcje w Twojej łazience

Nowoczesny stelaż podtynkowy to przede wszystkim pewne mocowanie miski i innych elementów zestawu do ściany. W ofercie systemów instalacyjnych Duplo One od Roca znajdziesz kilka modeli stelaży, dopasowanych do różnych rodzajów toalet, sposobów zabudowy i kondycji technicznej ściany. Opakowanie zawiera kompletny zestaw montażowy wraz z instrukcją. Przydatnym dodatkiem są filmy instalacyjne na stronie producenta. Całość została skonstruowana w taki sposób, by zapewnić łatwy dostęp do zbiornika, co pozwala na sprawną i prostą konserwację. Zasobnik wody został wyposażony w kilka opcji regulacji objętości spłukiwania oraz ogranicznik przepływu wody. Ułatwia to oszczędzanie wody oraz zapobiega jej wychlapywaniu.

Do zestawu należy dokupić jeden z bardzo wielu przycisków spłukujących. W ofercie Roca znajdziesz zarówno proste, mechaniczne przyciski podwójne, jak i nowoczesne rozwiązania elektroniczne, posiadające ciekawe funkcje. W zależności od modelu może być to automatyczne spłukiwanie odświeżające, tymczasowa blokada spłukiwania czy regulacja obszaru detekcji. Możliwość bezdotykowego spłukiwania wody to sposób na podniesienie poziomu higieny w łazience. Co bardzo ważne, szeroki wybór przycisków przekłada się na wiele wzorów i kolorów, dzięki czemu łatwiej dobrać urządzenie pasujące do stylu łazienki.

Stelaż podtynkowy – elegancja, funkcjonalność i higiena

Ukrycie elementów montażowych toalety pod zabudową to nie tylko sposób na podniesienie walorów estetycznych łazienki. Mniej widocznych części to również mniej zakamarków, co ułatwia sprzątanie pomieszczenia. W tej sposób redukujesz zużycie środków czystości, dbasz o higienę oraz zyskujesz cenny czas. Wybierając nowoczesne rozwiązania znanych marek możesz również liczyć na wieloletnią trwałość oraz przydatne funkcje, które nie są „ciekawym gadżetem”, a realnie wpływają na komfort użytkowania łazienki.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz