Jak długo można stosować spalacz tłuszczu? Kilka praktycznych wskazówek dla początkujących

Fit sylwetka to marzenie każdego człowieka. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby mieć ciała jak mityczni bogowie. Kobiety dążą do ideału, jakim była bogini kobiecości Afrodyta. Mężczyźni próbują osiągnąć formę najwyższego boga z mitologii greckiej Zeusa. Tymczasem dostępność produktów żywnościowym na każdym kroku, nie sprzyja budowaniu beztłuszczowej, idealnej sylwetki.

Wielu Polaków sięga już po tabletki na odchudzanie. Popularne są spalacze tłuszczu, przykładem naturalny produkt pod postacią kapsułek Fat Remover. Powstaje jednak pytanie: jak stosować tego typu suplementy i jak długo można je przyjmować?

Wielozadaniowe spalacze tłuszczu

Kapsułki na odchudzanie są popularne wśród sportowców, osób podejmujących rękawicę do walki z nadprogramowymi kilogramami, chcących pozbyć się opornego tłuszczu i wśród tych, którzy po prostu chcą utrzymać wypracowaną formę. Na rynku suplementów na odchudzanie dostępne są różne produkty, pod postacią tabletek, kropli, płynów, naparów. Najważniejsze jest to, by dany produkt spełnił swoją rolę, czyli odchudził.

Ostatnie lata bez wątpienia należą do spalaczy tłuszczu, które działają na wielu płaszczyznach:

  • dodają energii (jeśli zawierają np. kofeinę),
  • zmniejszają chęć na podjadanie,
  • poprzez podniesienie temperatury ciała, przyspieszają spalanie tłuszczu,
  • pozytywnie wpływają na psychikę.

Dodatkowo, takie spalacze tłuszczu jak Fat Remover, chronią wypracowaną na siłowni beztłuszczową masę mięśniową. I nie dopuszczają do tworzenia nowych fałdek tłuszczu.

Jak stosować spalacz tłuszczu?

Sposób stosowania zależy od suplementu. Dlatego zawsze koniecznie należy zapoznać się z ulotką. Najczęściej spalacze tłuszczu przyjmuje się dwa razy na dzień. Część spalaczy, które zawierają substancje stymulujące, pobudzające nie stosuje się na noc. Liczba przyjmowanych na dzień kapsułek zależy od tego, co jest w ich składzie i w jakich proporcjach. Dla przykładu, wspomniany Fat Remover wystarczy wziąć dwa razie dziennie po jednej kapsułce. Natomiast Fast Burn Extreme to nawet 4 kapsułki na dzień, co zależy od wagi.

Tabletki na odchudzanie bierze się zazwyczaj rano i popołudniu bądź wieczorem. Producenci części suplementów zalecają przyjmowanie kapsułki przed treningiem.

Pobudzająco, dzięki zawartości kofeiny, działa między innymi Fat Remover. Przekłada się to na bardziej intensywny trening, a tym samym efekty odchudzania widoczne są szybciej.

Jak długo brać spalacz tłuszczu?

Eksperci podpowiadają, że zarówno od diety jak i od kapsułek odchudzających na spalanie tłuszczu opłaca się robić przerwy. Po pierwsze, organizm przyzwyczaja się do suplementu i z czasem możesz nie czuć już takiego pobudzenia jak na początku. Nie oznacza to jednak, że suplement nie wykonuje swojej pracy. Nadal aktywnie spala tkankę tłuszczową, ale organizm już się do tego przyzwyczaił.

Okres stosowania spalacza tłuszczu zależy od tego, co ma w środku. Naturalne suplementy można stosować dłuższy czas, bo zawierają wyciągi z roślin, owoców, które są człowiekowi znane i bliskie. Na naturalnych składnikach bazuje Fat Remover. Dlatego suplement można przyjmować przez kilka czy kilkanaście tygodni bez przerwy.

Zdaniem ekspertów, przerwy zarówno w diecie jak i w suplementacji tabletek na odchudzanie warto robić po około minimum 6 tygodniach, a maksimum 4 miesiącach diety. Jeśli jesteś na diecie od kilku bądź  kilkunastu tygodni warto pomyśleć o diet break. W tym czasie należy dostarczać do organizmu większą liczbę kalorii. W diet break chodzi o dostarczenie do organizmu brakujących składników, witamin i mikroelementów. To również czas odpoczynku dla organizmu, ale nie całkowita rezygnacja z aktywności fizycznej. Diet break powinien trwać minimum 10 dni, a maksymalnie 2 tygodnie. W tym czasie można brać naturalne spalacze tłuszczu. Stosując Fat Remover masz pewność, że kilogramy przez okres przerwy nie będą przyrastać w zastraszającym tempie.

Podsumowując, to jak długo można stosować spalacz tłuszczu, zależy od tego co ma w składzie i od  tego, jak na suplement reaguje organizm.

Materiał zewnętrzny. Przed skorzystaniem należy skonsultować się ze specjalistą.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz