Szkolenia informatyczne dla nauczycieli

Szkolenia informatyczne to bardzo ważna dla edukacji kategoria szkoleń, o której wielu dyrektorów zapomina. Nauczyciele to grupa zawodowa, która jest bardzo zróżnicowana względem wieku. W szkołach spotyka się zarówno doświadczonych nauczycieli z kilkudziesięcioletnim stażem pracy, ale i młodych, którzy dopiero ukończyli studia. Zarówno tym pierwszym, jak i tym drugim szkolenia it mogą znacząco ułatwić ich prace i poprawić efektywność nauczania.

Czym są szkolenia informatyczne dla nauczycieli?

Szkolenia z IT dla nauczycieli są potrzebne, ponieważ wdrażają pedagogów do pracy z zaawansowanymi, ale prostymi w obsłudze narzędziami, które są skuteczne w edukacji. Nie od dziś wiadomo, że uczeń zainteresowany, będzie łatwiej przyswajał wiedzę. Jak go zaciekawić? Oczywiście korzystając z technologii podczas lekcji. Szkolenia informatyczne dla pracowników pedagogicznych to szkolenia praktyczne pokazujące wartość narzędzi TIK w edukacji, zasadność ich używania i sposób w jaki należy z nich korzystać w codziennej pracy w szkole. 

Dlaczego warto szkolić nauczycieli z IT?

Wielu pedagogów nie zdaje sobie sprawy z udogodnień, jakie niesie za sobą nowoczesna technologia. Internet pełen jest aplikacji i stron www ułatwiających pracę nauczycieli, a korzystanie z takich aplikacji jak np. Blooket, Wordwall czy Quizlet staje się coraz bardziej popularne wśród nauczycieli. Pedagodzy, którzy boją się technologii lub niechętnie z niej korzystają podczas zajęć będą mieli utrudnione zadanie, bo uczniowie szybko się przekonają, że na danym przedmiocie jest nuda i jedynie kolejna strona w podręczniku do nauczenia się. Nauczyciel, który będzie wprowadzał elementy IT na godzinach wychowawczych również ma większą szansę na bycie postrzeganym jako dobry wychowawca. Szkolenia z zakresu it dla nauczycieli to sposób na ciekawe lekcje i nowoczesną edukację w Polsce.

Jakie szkolenia warto wybrać dla rady pedagogicznej?

Do popularnych szkoleń dla nauczycieli należą szkolenia:

– szkolenia z aplikacji Canva

– szkolenie z popularnych narzędzi TIK w edukacji

– gamifikacja na zajęciach w szkole

– wykorzystanie kodów QR w edukacji

strony www do nauki języka angielskiego

– tworzenie kart pracy za pomocą darmowych programów

– projektowanie graficzne w GIMP/Inkscape

Gdzie szukać dobrych szkoleń dla nauczycieli?

Szkolenia od Mockingbird to gwarancja praktycznego szkolenia prowadzonego przez specjalistę IT, który zna specyfikę pracy w szkole i problemy z jakimi mierza się nauczyciele. Szkoleniowcy Mockingbird to doświadczona kadra praktyków, którzy w interesujący i angażujący sposób przedstawią szkolonym nauczycielom dowolną tematykę z zakresu technologii informacyjnej.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz