Dlaczego warto zainwestować w balustrady szklane?

Balustrada zapewnia bezpieczeństwo, ale może też pełnić rolę dekoracyjną. Warto zdecydować się na balustradę wykonaną ze szkła, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przedstawimy Wam zalety takiego rozwiązania.

Balustrada szklana jest bezpieczna 

Balustrada szklana zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, jest stabilna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej wybrać taką wykonaną ze szkła hartowanego, które jest bardzo trwałe. W razie uderzenia zaczyna pękać, ale nie kruszy się od razu. Nie trzeba więc obawiać się zranienia. Trzeba też wiedzieć, że szkło hartowane jest wysoce odporne na zarysowania, a więc przez lata nie traci swoich walorów estetycznych. Ponadto szkło hartowane nie nagrzewa się i sprawdzi się nawet jako balustrada umieszczona na zewnątrz. Wykazuje odporność na zmienną temperaturę oraz promieniowanie UV. Jeżeli szukacie balustrad szklanych efektownych i wysokiej jakości, to koniecznie sprawdźcie ofertę na stronie: https://bogdanglass.pl/balustrady-szklane.

Szklana balustrada jest stylowa 

Szklana balustrada prezentuje się niezwykle ciekawie i dodaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Pasuje zarówno do aranżacji w stylu industrialnym, jak i glamour czy nowoczesnej. W każdym wydaniu tak samo dobrze się prezentuje. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że odmieni ona nawet pospolite wnętrze i doda mu blichtru i elegancji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przyciąga uwagę i rzeczywiście stanowi niepowtarzalny element dekoracyjny. Doskonale komponuje się ze schodami wykończonymi w gresie, drewnie czy betonie. Dobrze prezentuje się na tle ściany pomalowanej farbą strukturalną czy wykończoną płytkami. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że balustrada szklana może być umieszczona na zewnątrz przy schodkach wejściowych lub tarasie. Pasuje do budynków tynkowanych czy też wykończonych w płytkach drewnopodobnych czy dibondzie. Jest zatem niezwykle uniwersalna. 

Balustradę szklaną łatwo utrzymacie w czystości

Balustrada szklana jest łatwa do utrzymania w czystości. Wystarczą zwykłe środki do mycia szyb. Można skorzystać z myjki ciśnieniowej, choćby w przypadku szkła hartowanego. Wybierając szkło z dodatkową powłoką hydrofobową można ograniczyć powstawanie zacieków na szkle. Można zdecydować się także na szkło mleczne czy piaskowane, które będzie dodatkowym urozmaiceniem przestrzeni, która wykończona jest na wysoki połysk. Balustrady szklane to doskonały wybór dla najbardziej wymagających.    

Author: Blogiant

Dodaj komentarz