Siatka na balkon dla kota – czy warto się na nią zdecydować?

Wytrzymała siatka na balkon dla kota to podstawa dla osób chcących zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Pełni ona wiele ważnych funkcji, których ogólnym celem jest umożliwienie zwierzęciu wyjście poza obręb mieszkania czy domu bez ryzyka zaginięcia lub wystąpienia uszczerbku na zdrowiu. Na co powinniśmy uważać, jeżeli planujemy zakup siatki dla kota? Jak wybrać najlepszą, przed czym dokładnie ona chroni i na co patrzeć w czasie montażu na balkonie?

Siatka na balkon dla kota – czym jest?

Siatka ochronna to specjalny produkt wykonany najczęściej z wytrzymałego polietylenu, które możemy zamontować na balkonie, tarasie, a także oknach. Jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie nieco przestrzeni, po jakiej nasz kot może się poruszać bez jednoczesnego ryzykowania jego zdrowia i życia. Zastosowanie siatki na balkon i taras pozwoli nam między innymi na:

  • zabezpieczenie zwierzęcia przed upadkiem z dużej wysokości (w przypadku mieszkań na wysokich piętrach);
  • wyeliminowanie ryzyka samodzielnego oddalenia się kota, co może powodować jego późniejsze zaginięcie;
  • wyeliminowanie ryzyka zabrania pupila przez kogoś obcego, jeżeli mieszkamy na parterze.

Kiedy warto zainstalować siatki ochronne w mieszkaniu?

Siatka na balkon dla kota to zawsze dobry pomysł, jeżeli dobro naszego czworonoga leży nam na sercu. Dzięki niej nie musimy już martwić się, czy kot wyjdzie na balkon lub taras w czasie, gdy na niego nie patrzymy. Zwierzę zyskuje możliwość poruszania się po większej przestrzeni oraz obserwowania przyrody na zewnątrz, a my nie musimy martwić się o to, czy przy okazji kocich przygód coś mu się stanie. Zabezpieczenie balkonu i tarasu to dobra opcja nie tylko w mieszkaniach, ale także w domach o więcej niż jednej kondygnacji – minimalizujemy w ten sposób ryzyko upadku kota z większej wysokości.

Siatka zabezpieczająca – jak wybrać?

Aby kocia siatka spełniała swoje zadanie, musimy zadbać o jej jakość oraz odpowiedni montaż. Najczęściej produkty tego rodzaju są wykonywane z polietylenu, chociaż zdarzają się również linki stalowe – wybór należy do nas oraz także od tego, czy damy radę samodzielnie zamontować wybrany rodzaj siatki.

Bardzo ważną kwestią, o której nie możemy zapomnieć w czasie zakupów, są wymiary. Siatka powinna opiewać cały balkon lub taras, jeżeli ma być skuteczna. Zanim więc wybierzemy się do sklepu, powinniśmy dokładnie zmierzyć, ile materiału będzie nam potrzebne.

Czy proces montażu siatki jest trudny?

Na rynku znajdziemy siatki do samodzielnego montażu, z którym poradzimy sobie przy użyciu minimalnej ilości narzędzi. Jeżeli jednak nie czujemy się pewnie i chcemy, aby siatka została zamontowana w stu procentach poprawnie, zawsze możemy poprosić o podobną usługę osobę pełniącą fach złotej rączki lub podobny.. Należy upewnić się, że materiał trzyma i jest dobrze przytwierdzony do powierzchni, tak aby w sytuacji, gdy kot skoczy na siatkę, nie oderwała się ona od ściany, tylko utrzymała jego ciężar.

Siatka na balkon dla kota to bardzo prosty i skuteczny sposób zapobiegania wypadkom spowodowanym przez nieupilnowanie zwierzęcia podczas jego przebywania na balkonie. Nie tylko ochroni ona zdrowie i życie naszego kota, ale również uniemożliwi kradzież zwierzęcia przez osoby trzecie, jeżeli mieszkamy na niskim piętrze i nasz balkon jest łatwo dostępny z poziomu chodnika.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz