Do czego potrzebna Ci ramka na tablice rejestracyjne?

Wielu z nas nie zwraca uwagi na tak niepozorne elementy pojazdów, jak ramki na tablice rejestracyjne. Okazuje się natomiast, że pełnią one ważne funkcje. O czym konkretnie mowa? Jak w pełni wykorzystać potencjał tej konstrukcji? Wyjaśniamy!

Czym są ramki na tablice i jakie mają funkcje?

Ramka to nieodłączny element każdego pojazdu wyposażonego w rejestrację. Stanowi swego rodzaju stelaż, do którego się ją mocuje. Konstrukcja ta ma bardzo praktyczne zadanie w postaci zapewnienia stabilności montażu rejestracji. Jednak to nie wszystko. Otóż znaczna część tego elementu, wystając poza krawędzie tablicy z numerem rejestracyjnym, pozostaje widoczna. Tym samym odpowiada również za estetykę. Inwestycja w jakościową ramkę z tworzywa sztucznego jest zatem istotna zarówno z perspektywy funkcjonalności, jak i tego, jak reprezentuje się ta część pojazdu. Jednak jak się okazuje, ramkę można wykorzystać w jeszcze inny sposób, a mianowicie do promocji marki, firmy lub usługi. W jaki sposób? O tym w dalszej części tekstu.

Promocja na ramkach

Wolna przestrzeń na ramkach na tablice rejestracyjne to obszar z dużym potencjałem reklamowym. W końcu tablice rejestracyjne i przestrzeń wokół nich rzucają się w oczy każdemu, kto stoi za danym samochodem w korku ulicznym lub mija go stojącego na parkingu. Nie powinno zatem  dziwić, że coraz więcej firm decyduje się promować właśnie w ten sposób, zwłaszcza że koszt inwestycji nie jest w tym przypadku wysoki. Jednocześnie na ramce można zawrzeć zaskakująco dużo informacji. Z powodzeniem zmieszczą się tam nazwa firmy, jej logo i dane kontaktowe.

Wybór najlepszego produktu

Warto zaznaczyć, że aby promocja na ramkach była skuteczna, trzeba wybrać odpowiednią konstrukcję, wykonaną we właściwy sposób. Dobrzy producenci tego typu elementów oferują zwiększoną przestrzeń, co daje możliwość umieszczenia na powierzchni maksymalną ilość informacji, w czytelny sposób. W najlepszych przypadkach szerokość zadruku sięga 22,6 mm. Jednocześnie należy się upewnić, że dana ramka na tablice rejestracyjne spełnia wymogi w zakresie dopuszczalnych wystających krawędzi pojazdów silnikowych. Konstrukcja powinna posiadać atest 8SD-1590.

Istotną kwestią jest rzecz jasna również jakość ramki. Powinna być wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych. Zamierzając wykorzystać ramkę w celach marketingowych, należy również zwrócić uwagę na typ i jakość nadruku. Nie polecamy korzystania z naklejek, których żywotność jest bardzo ograniczona, a estetyka co najmniej wątpliwa. Lepszym rozwiązaniem jest wykonanie bezpośrednio na ramce nadruku z zastosowaniem jednej z nowoczesnych technik, takich jak znakowanie LED UV czy też sitodruk UV. W ten sposób uzyskuje się wyraźny nadruk, odporny na działanie czynników atmosferycznych, myjni samochodowej i wszelkich innych czynników potencjalnie zagrażających.

Niepozorny element pojazdu, jakim jest ramka na tablice rejestracyjne, to praktyczny i estetyczny element, który warto wykorzystać również w celach marketingowych. W tym celu należy jednak dokonać wyboru jakościowego produktu. Najlepiej zlecić zadanie firmie, która specjalizuje się nie tylko w produkcji ramek, ale również samodzielnie wykonuje na nich nadruki promocyjne.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz