Czy warto zdecydować się na leasing pracowników?

Każdy przedsiębiorca zapewne spotkał się, choćby w przelocie, z ideą leasingu pracowniczego, nawet jeśli nie wiedział, że właśnie tak się ten koncept nazywa. Stał się on szczególnie popularny właśnie w ostatnich latach. Jednak zawsze pojawia się pytanie: czy rzeczywiście warto się nim zainteresować? Co sprawia, że inne firmy się na niego decydują? Odpowiedzi na te i inne kluczowe pytania znajdziecie poniżej!

Leasing pracowników — największe zalety

Nie bez powodu leasing pracowników stał się prawdziwym fenomenem. Przede wszystkim jest to skuteczna odpowiedź na narastające wyzwania związane z dużym zapotrzebowaniem na pracę, połączonym z rosnącymi kosztami zatrudnienia. Dzięki leasingowi pracowniczemu, a więc wynajmowi pracowników z jednej firmy do drugiej, można sobie z tym poradzić, nawet na bardzo dużą skalę.

Wszystko dzięki szybkiemu procesowi pozyskiwania zweryfikowanych pracowników (dzięki czemu nie trzeba przeprowadzać rekrutacji i wybierać ich pojedynczo), bezproblemowej dostępności osób o wysokich kwalifikacjach (np. elektryków), a także ograniczonym kosztom pracy. Leasing przyda się zarówno w sytuacji, gdy firma cierpi na tymczasowy brak kadry, jak i gdy na przykład w danym okresie potrzebuje wsparcia z konkretnym projektem lub zadaniem.

Leasing pracowników nierzadko dotyczy pracowników z zagranicy, głównie z krajów wschodnich. W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że będzie to komplikowało sprawę, ale w praktyce nie musi być żadnym problemem. Pod warunkiem wyboru dobrego leasingodawcy, który ma doświadczenie i będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc z załatwieniem formalności, cały proces powinien przebiec błyskawicznie i bezstresowo.

Jakie firmy korzystają z leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy nie jest rozwiązaniem ograniczonym jedynie do największych firm, które mają ogromne zapotrzebowanie na kadrę, chociaż niewątpliwie duże podmioty chętnie z niego korzystają. Obecnie jest to na tyle łatwo dostępna opcja, a jednocześnie niesie ona za sobą tak wiele opisanych wcześniej benefitów, że decydują się na nią także średnie, a nawet mniejsze firmy. 

Nie ma tutaj większego znaczenia lokalizacja, w większości przypadków barierą nie będzie także branża. W ramach leasingu często poszukuje się pracowników do pracy m.in. w ogrodnictwie i sadownictwie, na magazynach, w sklepach, restauracjach czy na budowie, ale to tylko przykłady. Możliwości jest w praktyce znacznie więcej, co oznacza, że każda firma cierpiąca na braki kadrowe powinna bliżej zapoznać się z ofertą leasingu pracowniczego.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz