Jak nosić modne bransoletki z zawieszkami i nie tylko?

Bransoletki to jedne z najchętniej wybieranych przez współczesne kobiety dodatków biżuteryjnych. Z przyjemnością sięgamy po nie od samego zarania dziejów, aby ozdobić swój nadgarstek i podkreślić indywidualny styl. Panie, które do tej pory nie nosiły bransoletek często pytają, jak je nosić, aby prezentować się modnie, stylowo i aby biżuteria na nadgarstku nie przeszkadzała w wykonywaniu codziennych czynności. Oto kilka praktycznych porad, dzięki którym bransoletki staną się nieodłącznym elementem każdej stylizacji!

Na której ręce nosić bransoletki? Czy istnieją zasady, których powinnyśmy przestrzegać?

Podstawową kwestią, którą należy rozstrzygnąć, zanim kupimy i założymy bransoletkę, jest to, na której ręce powinnyśmy ją nosić. Niepisana zasada mówi, że tym „właściwym” nadgarstkiem jest lewy. Poszukując wyjaśnienia tej reguły, natrafimy zarówno na przesądy, jak i na bardziej praktyczne uzasadnienie takiego stanu rzeczy.

W dawnych czasach, po bransoletki sięgały zarówno panie, jak i panowie. Według starych wierzeń, ich noszenie na lewej ręce miało chronić przed złym urokiem i pełnić funkcję talizmanu. Dziś bransoletkom nie przypisuje się już magicznej mocy. Nadal jednak zdecydowanie najczęściej zakładamy je na lewy nadgarstek. Wynika to ze względów praktycznych. Większość społeczeństwa na co dzień posługuje się prawą ręką, którą określa się mianem dominującej. Założona na nią bransoletka mogłaby przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności manualnych, a także znacznie szybciej się niszczyć.

Z tego powodu, osoby praworęczne powinny nosić bransoletki z zawieszkami na ręce lewej, z kolei leworęczne zakładać je na prawy nadgarstek. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby złamać tę regułę i nosić biżuterię na tej ręce, na której sobie życzymy. Co więcej, nadgarstek nie jest jedyną częścią naszego ciała, którą możemy ozdobić biżuterią! Równie dobrze bransoletkę możemy założyć także na kostkę, co stanowi ciekawy zabieg stylizacyjny zwłaszcza w okresie letnim, kiedy odkrywamy nogi i stopy.

Jakie bransoletki wybierać, aby zawsze wyglądać modnie i stylowo?

Bransoletki są dostępne w całej mnogości kolorów, wzorów oraz stylów. Tak szeroki i zróżnicowany ich wybór pozwala każdej kobiecie na dopasowanie biżuterii do swojego gustu oraz stylu. Szczególnym zainteresowaniem współczesnych miłośniczek tych ozdób cieszą się bransoletki z zawieszkami.

To ciekawa, piękna i stylowa biżuteria, której można nadać osobisty charakter za pomocą dopinanych zawieszek, nazywanych charmsami. Mogą one uosabiać ważne momenty w naszym życiu, nawiązywać po odbytych podróży lub po prostu reprezentować bliskie naszemu sercu wartości.

Miłośniczki unikalnej biżuterii powinny zwrócić natomiast uwagę na bransoletki ręcznie robione. To jedyne w swoim rodzaju elementy biżuteryjne, których niepowtarzalny charakter doskonale podkreśla indywidualizm i styl noszącej je kobiety. Biżuteria hand made może być utrzymana zarówno w klasycznej estetyce, jak i nawiązywać wprost do stylu boho, etno czy innych gatunków stylistycznych. Kluczem do skomponowania spójnej, estetycznej i atrakcyjnej wizualnie stylizacji jest natomiast dopasowanie biżuterii do dominującego w ubiorze stylu.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz