Skoki spadochronowe dla amatorów. Co warto o nich wiedzieć?

Odwiecznym marzeniem człowieka jest latanie. Dziś możemy je spełnić już nie tylko wsiadając na pokład samolotu, lecz także skacząc ze spadochronem – niczym ptak wzbić się w przestworza, a następnie stopniowo opadać w dół, zapewniając sobie niesamowite emocje oraz równie wyjątkowe widoki. Taką możliwość mają osoby, które zdecydują się na skok ze spadochronem w tandemie – ekstremalną atrakcję, z której skorzystało już wielu miłośników mocnych wrażeń. To niezapomniane przeżycie oraz wyczyn, który na długo pozostanie w pamięci każdego, kto się na niego zdecyduje!

Na czym polegają skoki ze spadochronem w tandemie?

Jeszcze kilkanaście lat temu skoki spadochronowe były marzeniem praktycznie nieosiągalnym dla przeciętnego człowieka. Aby z nich skorzystać, należało przejść specjalistyczne szkolenie, uzyskać uprawnienia oraz ponieść wszystkie związane z tym przedsięwzięciem koszty. Dziś to już przeszłość – skoki ze spadochronem są bowiem atrakcją dostępną dla każdej zdrowej osoby. Odbywają się w wielu regionach naszego kraju, w tym także w Krakowie, którego okolice słyną przede wszystkim z niesamowitych widoków na Tatry.

Amatorski skok ze spadochronem w Krakowie odbywa się w tandemie, w towarzystwie doświadczonego instruktora, który czuwa nad przebiegiem atrakcji oraz bezpieczeństwem jej uczestnika. Skoczek i instruktor są ze sobą spięci za pomocą specjalnych pasów, stosowany jest również specjalny, podwójny spadochron.

Aby wziąć udział w tej podniebnej rozrywce, nie trzeba się przygotowywać, warto jednak wiedzieć, jak zachowywać się w trakcie swobodnego spadania oraz na poszczególnych etapach skoku. Wszystkich potrzebnych informacji i wskazówek udziela organizator skoku, bezpośrednio przed jego odbyciem. Uczestnik otrzymuje także kompletny strój, a niektóre z firm oferują dodatkowo pamiątkowe nagranie wideo, które pozwala raz jeszcze przeżyć wszystkie towarzyszące skokowi emocje i wracać do nich, kiedy tylko chcemy – tym razem jednak na ziemi!

Jak przygotować się do pierwszego skoku ze spadochronem w Małopolsce?

Skok ze spadochronem w Krakowie to niesamowite przeżycie, któremu będą towarzyszyły niesamowite widoki i rozległe panoramy. Odbywają się w Szczurowej – miejscowości słynącej z pięknych dworów ziemiańskich. Podczas skoku można jednak odkryć to, co niewidoczne z ziemi – m. in. podziwiać zakole Wisły, sieć kanałów, a także wyraźnie widoczny przy dobrych warunkach atmosferycznych łańcuch Tatr.

Mimo tego, że skoki spadochronowe nie wymagają ukończenia specjalistycznego kursu ani posiadania doświadczenia, warto wiedzieć, co tak naprawdę czeka nas w przestworzach. Całą atrakcję można podzielić na kilka etapów: lot samolotem, skok, swobodne spadanie, szybowanie ze spadochronem i wreszcie, łagodne lądowanie na ziemi.

Najbardziej emocjonującym i zapadającym w pamięć etapem jest swobodne spadanie, które zwykle zaczyna się na pułapie 4000 metrów. Jest to czas pomiędzy wyskoczeniem z samolotu, a otwarciem spadochronu, który trwa ok. 60 sekund. Może wydawać się krótki, jednak na górze zdaje się rozciągać w nieskończoność. Następnie, przez ok. 10 minut leci się na spadochronie. Ten etap sprzyja z kolei podziwianiu panoram, które w Szczurowej prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz