Soczewki kontaktowe dla każdej wady wzroku

Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybierane przez osoby z wadami wzroku. Korzyści wynikające z ich noszenia można rozpatrywać zarówno w kategoriach urody, jak i zdrowia. Czy na soczewki kontaktowe można się zdecydować przy każdej wadzie wzroku?

Czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie?

Najpopularniejsze, cztery wady wzroku to:

krótkowzroczność

– dalekowzroczność

– starczowzroczność

– astygmatyzm

Najważniejszą informacją jest fakt, że każda z wyżej wymienionych, może być korygowana za pomocą soczewek kontaktowych. Ta metoda korekcji ma coraz liczniejszą rzeszę zwolenników. Argumentów przemawiających za wyborem soczewek kontaktowych jest wiele.

Soczewki kontaktowe – dlaczego warto?

Bardzo często za decyzją o wyborze soczewek kontaktowych, stoi potrzeba wygody. Gdy zakładasz je rano – możesz o nich zapomnieć na cały dzień. Są niewyczuwalne i nie stanowią przeszkody w żadnych czynnościach ani okolicznościach.

Każdy okularnik, który w okresie zimowym wchodzi z dworu do pomieszczenia – wie o czym mowa. Zaparowane okulary trzeba ściągać i przecierać, a nie zawsze jest na to odpowiedni moment. O fizycznej obecności okularów na nosie nie sposób zapomnieć. Jeśli w Twoim planie dnia regularnie pojawia się jakaś aktywność – soczewki kontaktowe są nieocenionym ułatwieniem, który daje Ci swobodę i pewność siebie.

Soczewki kontaktowe nie zmieniają naszego wyglądu. To istotny argument dla tych, którzy nie czują się najlepiej w okularach. Są osoby, którym trudno znaleźć swój fason i okulary traktują jako mankament.

Dla osób o bardzo głębokiej wadzie wzroku, osiągającej kilkunastu, a nawet dwudziestu dioptrii, soczewki stanowią doskonałą alternatywę wobec masywnych okularów. Przy tak dużej mocy szkieł okularowych nie da się uniknąć silnego wpływu na wygląd. Natomiast soczewki kontaktowe pozwalają na uzyskanie wysokich mocy w cienkim materiale.

Soczewki a ochrona przed UV

Ogromną zaletą soczewek kontaktowych, o której nie wszyscy wiedzą, jest możliwość ochrony oczu przed promieniami UV. Nie tylko okulary przeciwsłoneczne do tego służą. Na rynku optycznym mamy dostępne wysokiej jakości i nowoczesne produkty, które są wyposażone w filtry UV. To dodatkowy argument dla osób, które spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Co warto wiedzieć o soczewkach kontaktowych

Zamiennie używanym terminem, oznaczającym ten sam produkt, są „szkła kontaktowe”. Czy istotnie mamy do czynienia ze szkłami? Oczywiście, że nie! Soczewki kontaktowe są wytwarzane z elastycznego tworzywa, które jest lekkie i bezpieczne. Na rynku znajdziemy więc soczewki hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe.

Tryb noszenia soczewek kontaktowych może być dzienny lub całodobowy. Zwolennicy tej drugiej opcji, najczęściej wybierają soczewki Biofinity, które charakteryzują się bardzo wysokim uwodnieniem.

Oprócz tego dostępne są produkty o zróżnicowanym czasie użytkowania:

– jednodniowe

– dwutygodniowe

– miesięczne

– kwartalne

Jeżeli używasz soczewek jednodniowych, to zakładasz je rano, a wieczorem ściągasz i wyrzucasz do kosza. Gdy korzystasz ze szkieł kontaktowych o dłuższym czasie użytkowania w trybie dziennym, wówczas ściągasz je z oczu przed snem, przemywasz i chowasz do specjalnego pojemnika. A rano sięgasz po nie ponownie – i tak przez dwa tygodnie, miesiąc lub kwartał.

Jak wybierać soczewki kontaktowe?

Wyboru odpowiednich soczewek kontaktowych nie dokonujemy samodzielnie, ponieważ musi to być poprzedzone badaniem wzroku. Chcąc nosić soczewki kontaktowe, musimy poprosić optometrystę o sprawdzenie potrzebnych do tego parametrów oka. Specjalista na tej podstawie doradzi nam jaki rodzaj soczewek będzie dla nas najlepszy.

Astygmatycy powinni wiedzieć, że dla ich wady wzroku przeznaczone są produkty nazywane soczewkami torycznymi. Soczewki Soflens zawierają w swojej ofercie właśnie ten rodzaj pomocy optycznych. Pozostałe kryteria szkieł kontaktowych, dostosowujemy indywidualnie. Należy tu wziąć pod uwagę tryb życia, rodzaj pracy itd.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz