Dla kogo dysk NVMe M.2 Samsung okaże się odpowiedni?

Jeszcze nie tak dawno wielu użytkowników komputerów do swojej pracy lub rozrywki wykorzystywało dyski SATA. Ten interfejs stanowił typowy, standardowy protokół służący do przesyłania danych. Jednak w przeciwieństwie do dysków NVMe M.2 2 TB, SATA został zaprojektowany dla dysków HDD, które w obecnych czasach są coraz rzadziej spotykane. Co w takim razie wyróżnia dyski PCIe NVMe 2 TB? Poznaj zalety zastosowania rozwiązania, jakim jest nośnik NVMe M.2 Samsung.

Dysk M.2 2 TB Samsung – wprowadzenie

Obserwując zmiany, jakie zachodzą w przypadku urządzeń elektronicznych, nietrudno zgodzić się z tym, że ma się do czynienia z ogromnym postępem technologicznym. Dotyczy to także wydajności naszych sprzętów. Na przestrzeni ostatnich lat komputery stały się znacznie szybsze i efektywniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Początkowo była to zasługa dysków SATA, jednak aktualnie prym pod tym względem wiodą dyski NVMe, jak chociażby NVMe M.2 Samsung.

Protokół NVMe (Non-Volatile Memory Express) stanowi odpowiedź na ciągły wzrost ilości generowanych danych. Użytkownikom zależy na tym, aby ich urządzenia charakteryzowały się krótkim czasem reakcji, były produktywne i szybkie. Taki stan rzeczy jest możliwy właśnie dzięki dyskom NVMe, do których można zaliczyć dysk M.2 2 TB Samsung.

Dysk NVMe M.2 2 TB 980 PRO Samsung – na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś wymagającym użytkownikiem i szukasz sprzętu, który sprosta wyzwaniom, jakie stawiasz sobie każdego dnia, z pewnością zainteresują Cię nośniki NVMe M.2 2 TB marki Samsung.

Przykładowo dysk PCIe 4.0 NVMe 2 TB 980 PRO jest w stanie zaoferować zupełnie nowy poziom wydajności SSD. To zasługa interfejsu PCIe 4.0. Dzięki niemu NVMe M.2 Samsung 980 PRO zapewnia dwukrotnie szybszy transfer danych w porównaniu z PCIe 3.0. Jednocześnie oferuje wsteczną kompatybilność ze standardem, co powoduje, że dysk NVMe M.2 2 TB 980 PRO staje się urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu.

Dysk NVMe M.2 Samsung – must-have dla wymagających

Dlaczego warto zdecydować się na dysk M.2 2 TB Samsung 980 PRO? Przede wszystkim wpływa na to maksymalna prędkość, jaką oferuje ten model. Szybkość odczytu wynosi do 7000 MB/s. Oznacza to, że jest dwa razy szybszy od dysków SSD PCIe 3.0 i 12,7 razy szybszy w porównaniu z SSD SATA. 980 PRO osiąga maksymalne teoretyczne prędkości PCIe 4.0. To wszystko zasługa kontrolera Elpis (opracowanego przez markę Samsung), którym napędzany jest dysk*.

Dla kogo dysk NVMe M.2 2 TB okaże się odpowiednim rozwiązaniem? Przede wszystkim został on zaprojektowany z myślą o profesjonalnych użytkownikach, a także fanach gier komputerowych. Ze względu na fakt, że oferuje dużą przepustowość i wysoką wydajność, będzie idealną propozycją zarówno w przypadku zaawansowanych, wymagających gier, jak i skomplikowanych analiz danych czy obsługi programów graficznych.

Tekst przygotowano w ramach współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Wydajność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania układowego dysku SSD oraz sprzętu i konfiguracji systemu. Pomiary wydajności w oparciu o IOmeter 1.1.0. Wydajność zapisu mierzono po aktywacji technologii Intelligent TurboWrite. Wydajność zapisu sekwencyjnego wg regionu Intelligent TurboWrite wynosi: do 500 MB/s (250 GB), 1100 MB/s (500 GB) oraz 2000 MB/s (1 TB). Konfiguracja systemu testowego: AMD Ryzen 9 3900X procesor 12-rdzeniowy CPU@3,79 GHz, DDR4 2666MHz 16 GB x 2, OS-Windows 10 Pro 64 bity, Chipset-ASUS-X570-ROG CROSSHAIR VIII FORMULA. Wyniki oparte na porównaniu z dyskami Samsung PCIe 3.0 NVMe™ SSD oraz SATA SSD. W celu maksymalizacji wydajności 980 PRO należy na stronie internetowej Intel lub AMD sprawdzić, czy system użytkownika obsługuje PCIe 4.0.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz