Jakie kubki jednorazowe na wynos wybrać?

Sprzedajesz napoje na wynos? Potrzebne Ci kubki dopasowane do potrzeb gości Twojego lokalu. Dzisiaj kubki jednorazowe na wynos są bardzo powszechne, a mnogość wariantów może przysporzyć o zawrót głowy. Dlatego poznaj następujące zagadnienia:

  1. Kubki jednorazowe na wynos a materiał wykonania
  2. Kubki jednorazowe i wariant rozmiarowy
  3. Kubki papierowe a izolacja termiczna

Kilka skutecznych porad sprawi, że zwrócisz uwagę gości i podniesiesz poziom atrakcyjności lokalu.

Kubki jednorazowe na wynos a materiał wykonania

Dzisiaj możesz spotkać kilka wariantów kubków, które można wziąć ze sobą z lokalu. Są to modele:

  • plastikowe;
  • papierowe;
  • z materiałów odnawialnych.

Kubki papierowe jednorazowe zaliczają się do materiałów biodegradowalnych i poddawanych recyklingowi. Uznawane są za ekologiczne i wielofunkcyjne. Papierowe kubki można zastosować zarówno do napojów gorących, ale też chłodnych. Sprawdzą się też jako pojemniki do deserów. Kolejny rodzaj to jednorazowe kubki z plastiku. Obecnie raczej niechętnie korzysta się z nich w powszechnych obiegu ze względu na gorszy wpływ na środowisko w porównaniu do kubków papierowych. Poza tym nie zawsze nadają się do napojów gorących, co może być niebezpieczne dla korzystającej osoby. Producenci dla zminimalizowania plastiku produkują papierowe kubeczki jednorazowe z warstwą plastikową wewnątrz na dla zapewnienia szczelności.

Inna opcja to kubki jednorazowe na wynos bez opłaty konsumenckiej. W porównaniu do ww. wariantów są to papierowe kubki jednorazowe jednak wykonane z materiałów poddawanych recyklingowych i przyjaznych dla środowiska. Jednorazowe kubki papierowe można w całości poddać przetworzeniu, dlatego przyczyniają się do ochrony natury. Warto też pamiętać, że nie nalicza się do nich opłaty konsumenckiej tak jak w przypadku produktów plastikowych i mieszanych. Poza tym nadają się do zimnych i gorących napojów oraz deserów.

Kubki jednorazowe i wariant rozmiarowy

Kubki papierowe czy plastikowe możesz wybierać w wielu rozmiarach. Jeśli chodzi o kubki papierowe do kawy najpopularniejsze opcje pojemnościowe to:

  • 100-120 ml – zwykle wykorzystywane do espresso;
  • 250 ml – standardowe pasuje do najczęściej wybieranych porcji kawy;
  • 300 ml – świetna opcja zwłaszcza do kawy z mlekiem;
  • 400 ml – opakowania jednorazowe do kawy dużej dla największych „kawoszy” lub do deserów kawowych.

Przy wyborze kawy jednorazowe kubki warto też wyposażyć w wieczko. Ono również może zostać wykonane z plastiku, materiałów mieszanych albo w pełni biodegradowalnych. Kubek papierowy zawsze ma dopasowane wieczko pod względem średnicy i można kupić je w zestawach.

Kubki papierowe a izolacja termiczna

Warto wziąć też pod uwagę, że kubki papierowe do kawy powinny utrzymywać ciepło napoju gorącego lub nie nagrzewać się szybko, gdy mowa o napojach zimnych. Kubek papierowy wykonany z wysokiej jakości materiału jest nie tylko szczelny, ale też dobrze utrzymuje ciepło kawy czy herbaty. Oczywiście nie można od niego oczekiwać izolacyjności na poziomie kubka termicznego, jednak w przypadku wysokiej jakości kubków papierowych efekt utrzymania ciepła jest zauważalny.

W przypadku kubków papierowych i zapewnienia izolacyjności kluczowe znaczenie ma wieczko. To ono nie pozwala na ochładzanie się napoju. Dlatego zwłaszcza w przypadku gorących napojów zapewniaj swoim klientom dostęp do wieczek dla każdego kubeczka jednorazowego. W przypadku zimnych napojów również mogą się sprawdzić, ale z otworem na słomkę do picia. Pamiętaj, by zaopatrywać się w kubki jednorazowe do kawy, herbaty i zimnych napojów o różnych pojemnościach. Sięgaj po artykuły renomowanego producenta na rodzimym rynku. 

Author: Blogiant

Dodaj komentarz