Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do różnych kształtów twarzy?

Nie masz pewności, jakie okulary przeciwsłoneczne będą na Tobie dobrze wyglądać? Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się jak dopasować poszczególne modele do różnych typów twarzy i sprawdzisz przykładowe oprawki, które mogą podkreślić Twoje naturalne atuty. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem! 

Typy twarzy a okulary przeciwsłoneczne – dlaczego ich dopasowanie jest ważne?

Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, nasze twarze dzielą się na kilka podstawowych typów. Ich znajomość może znacznie pomóc w wyborze odpowiednich okularów i znacznie wpłynąć na komfort ich noszenia.

Dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne leżą wygodniej na nosie i uszach, a ich noszenie przez długi czas nie jest obciążeniem. Są też stabilniejsze i nie przesuwają się nawet podczas większej aktywności fizycznej.

Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne wpływają też na aspekt estetyczny. Podkreślają atuty twarzy takie jak kości policzkowe, oczy czy linia szczęki, a także pomagają zrównoważyć jej proporcje.

Jeśli wiesz już, jaki masz typ twarzy i chcesz zobaczyć propozycje, które mogą do niego pasować, sprawdź okulary przeciwsłoneczne MUSCAT. Na pewno znajdziesz wśród nich idealny model dla siebie!

Typy twarzy – jak dobrać do nich okulary przeciwsłoneczne?

Każdy kształt twarzy rządzi się własnymi prawami i wymaga osobnego podejścia. Poniżej zamieszczamy przykładowe okulary przeciwsłoneczne, które mogą być do nich dopasowane. 

  • Twarz owalna – to proporcjonalna twarz z lekko zaokrąglonymi liniami, szersza w okolicy kości policzkowych i zwężająca się ku podbródkowi. Osoby, które ją posiadają, znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji i mogą dość swobodnie eksperymentować, gdyż pasuje do niej większość oprawek. 
  • Twarz okrągła – w przeciwieństwie do typu owalnego, w tym przypadku zaokrąglenie jest pełniejsze, a szerokość i długość twarzy są niemal równe. By móc dodać rysom bardziej zdefiniowany i ostrzejszy wygląd, warto sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne z kwadratowymi lub prostokątnymi oprawkami. 
  • Twarz kwadratowa – charakteryzuje się wyraźnymi liniami szczęki i czoła, a także szerokimi kośćmi policzkowymi. Okulary przeciwsłoneczne o okrągłych i owalnych oprawkach będą w stanie nadać jej pożądany łagodniejszy wygląd. 
  • Twarz trójkątna – osoby mające szerokie czoło i wąski podbródek powinny sięgać po oprawki szersze na dole niż na górze, aby zrównoważyć proporcje twarzy. Nadadzą się do tego zarówno klasyczne aviatory, jak i retro kocie oczy. 

Co istotne, powyższe porady odnoszą się zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Mając je na uwadzę, koniecznie sprawdź okulary przeciwsłoneczne damskie MUSCAT, a także ich męskie odpowiedniki. 

Gdzie znaleźć najlepsze okulary przeciwsłoneczne

Jeśli wiesz już, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do swojej twarzy, skorzystaj z oferty renomowanych sklepów. Pamiętaj o tym, że w wyborze liczy się nie tylko wygląd oprawek i komfort ich noszenia, ale także jakość wykonania. Z tego powodu zdecydowanie warto sprawdzić okulary przeciwsłoneczne męskie MUSCAT oraz propozycje tej samej firmy dla pań. Na pewno się na nich nie zawiedziesz. 


Co istotne, MUSCAT to sklep, który oferuje nie tylko duży wybór modeli, ale także bardzo atrakcyjne ceny. W razie potrzeby uzyskasz tam też fachową pomoc i doradztwo. Jeśli jesteś rodzicem, ucieszy się też fakt, że sprzedają tam znakomite okulary przeciwsłoneczne dziecięce MUSCAT, które ochronią wzrok Twojego malucha przed promieniowaniem UV i sprawią, że będzie wyglądać jeszcze piękniej!

Author: Blogiant

Dodaj komentarz