Międzynarodowa wersja Echo Show 8 z Alexą jest już dostępna do wysyłki do klientów w Polsce

Echo Show 8 w wersji międzynarodowej zostało wyposażone w 13-megapikselową kamerę szerokokątną, która cyfrowo przesuwa i powiększa obraz podczas wideorozmów, 8-calowy ekran HD o żywych, adaptacyjnych kolorach, ośmiordzeniowy procesor i dwa głośniki stereo – a to wszystko za jedyne 649,99 zł.

Alexa pokaże nam teraz jeszcze więcej – użytkownik może zdalnie monitorować dom dzięki możliwości uzyskania bezpiecznego dostępu do wbudowanej w urządzenie kamery, przeglądać na ekranie rekomendacje muzyczne z Amazon Music i Spotify, a także oglądać Prime Video i Netflix.

LUKSEMBURG – 16 października 2022 r. – Amazon ogłosił dzisiaj, że nowa, międzynarodowa wersja Echo Show 8 jest gotowa do wysyłki do klientów w Polsce. Po wprowadzeniu na rynek swojego najpopularniejszego głośnika, czyli urządzenia Echo Dot, Amazon rozpoczyna przedsprzedaż urządzenia wyposażonego w wyświetlacz, które jest również częścią najszybciej rozwijającej się rodziny urządzeń Echo. Dzięki 8-calowemu ekranowi HD o żywych kolorach, mocnej kamerze do prowadzenia wideorozmów i nowym opcjom personalizacji, Echo Show 8 w wersji międzynarodowej pozwala wykorzystać możliwości Alexy na wiele nowych sposobów. Klienci w Polsce mogą komunikować się z Alexą w języku angielskim (wariant amerykański), aby mieć dostęp do wiadomości i stacji radiowych, informacji lokalnych oraz innych, popularnych funkcji Alexy, takich jak minutniki, alarmy, prognoza pogody, funkcje sterowania inteligentnym domem i prowadzenie rozmów pomiędzy Alexami.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą ofertę urządzeń Echo w Polsce o wersję międzynarodową Echo Show 8 – powiedział Eric Saarnio, wiceprezes Amazon Devices International. – W przypadku Echo Show 8 kierowaliśmy się tym, aby zapewnić naszym klientom jeszcze atrakcyjniejsze i użyteczniejsze rozwiązanie – wprowadziliśmy potężną kamerę, cyfrowe funkcje przemieszczania i powiększania obrazu podczas wideorozmów, a także dodaliśmy możliwość uzyskania bezpiecznego dostępu do wbudowanej w urządzenie kamery, dzięki czemu można zdalnie sprawdzić, co się dzieje w domu pod naszą nieobecność”.

Echo Show 8, wyposażone w 13-megapikselową kamerę szerokokątną, która utrzymuje osobę prowadzącą rozmowę w centrum kadru, kosztuje jedynie 649,99 zł

Urządzenie Echo Show 8 zostało wyposażone w 8-calowy ekran HD o żywych, adaptacyjnych kolorach, 13-megapikselową kamerę z wbudowaną osłoną, ośmiordzeniowy procesor i dwa głośniki stereo, zapewniające czysty, zbalansowany dźwięk. Kamera automatycznie przesuwa i przybliża obraz podczas wideorozmowy, dzięki czemu pozostajesz w centrum kadru. Możesz poprosić Alexę o nawiązanie połączenia wideo z inną osobą lub utworzyć grupę składającą się z siedmiu członków rodziny i poprosić Alexę o rozpoczęcie rozmowy grupowej. Echo Show 8 pomaga również przywołać wspomnienia. Możesz zmienić ekran urządzenia w cyfrową ramkę na zdjęcia przy pomocy Amazon Photos.

Dzięki dwóm głośnikom stereo i wyświetlaczowi HD, urządzenie Echo Show 8 to także gwarancja wciągającej rozrywki. Wystarczy poprosić Alexę o przejrzenie seriali telewizyjnych lub filmów z serwisów streamingowych, takich jak Prime Video czy Netflix, albo o odtworzenie ulubionej muzyki z serwisów muzycznych, takich jak Amazon Music lub Spotify. Alexa wyświetli również rekomendacje muzycznych playlist i stacji na podstawie utworu odtwarzanego w Amazon Music lub Spotify, pomagając odkryć kolejnego ulubionego wykonawcę lub piosenkę.  

Za pomocą interaktywnego wyświetlacza lub własnego głosu można sterować kompatybilnymi urządzeniami inteligentnego domu – żarówkami, wtyczkami, kamerami i termostatami. Przy pomocy konta w aplikacji Alexa lub innego urządzenia Echo Show można również bezpiecznie uruchomić transmisję wideo na żywo, aby w dowolnym momencie sprawdzić, co dzieje się w domu – wystarczy szybki rzut oka, aby zyskać pewność, że wszystko jest w porządku.

Alexa może działać teraz jeszcze bardziej proaktywnie. Na przykład, można skonfigurować swoje „Rutyny”, aby po wejściu rano do pokoju zaczynać dzień od włączenia współpracujących z urządzeniem źródeł światła i wyświetlić informacje o pogodzie. Z myślą o oszczędzaniu energii Alexa może wyłączyć kompatybilne urządzenia, które pozostało włączone po pójściu spać. W tym celu można utworzyć inną „Rutynę”, która każdej nocy będzie wyłączać je o określonej porze. Można również skonfigurować Alexę tak, aby rozpoznawała określone dźwięki, np. płacz dziecka, szczekanie psa, kaszel czy chrapanie, co spowoduje automatycznie wykonanie określonych działań. Na przykład można utworzyć funkcję, która stopniowo włącza światła w sypialni, gdy Alexa wykryje płacz dziecka lub spowoduje odtworzenie nagrania białego szumu, gdy w nocy partner zacznie chrapać.

Prywatność przede wszystkim

Urządzenia Echo Show 8 zaprojektowano z myślą o ochronie prywatności, na co składa się wiele poziomów kontroli, m.in. systemy sterowania mikrofonem i kamerą oraz jej wbudowana osłona. Klienci mogą również przeglądać i usuwać nagrania głosowe. Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji zapewniających transparentność i kontrolę nad Alexą, należy odwiedzić stronę: Amazon.com/devicesupport.

Inne urządzenia z wbudowaną Alexą

Usługa Alexa Voice Service (AVS) umożliwia programistom bezpośrednią integrację Alexy z innymi produktami, zapewniając wygodne sterowanie odtwarzania za pomocą głosu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Firmy takie jak LG Electronics i Marshall planują wprowadzić na rynek w Polsce produkty z wbudowaną obsługą Alexy, zapewniając klientom możliwość skorzystania z coraz większej liczby jej funkcji, opcji integracji z systemami wykorzystywanymi w inteligentnych domach oraz umiejętności Alexy (Alexa Skills) na swoich ulubionych urządzeniach.

Cena i dostępność

Międzynarodowa wersja Echo Show 8 jest dostępna w grafitowej wersji kolorystycznej. Przedsprzedaż rozpoczyna się już dziś, a zamówione urządzenia zostaną wysłane do klientów w styczniu 2023 roku. Cena międzynarodowej wersji Echo Show 8 to 649,99 zł. Niektóre funkcje Alexy mogą nie być dostępne we wszystkich krajach i językach, ulec zmianie i wymagać oddzielnego opłacenia subskrypcji. Język polski nie jest obsługiwany.

  • Niezbędne może być wykupienie oddzielnej subskrypcji.

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie wprowadził m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i Deklarację Klimatyczną (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe i bloga Aboutamazon.pl oraz śledź nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze @AmazonNewsPL i YouTube.

Źródło informacji: Amazon

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Author: Blogiant

Dodaj komentarz