Warto przyciągać inwestorów MEW na dłużej

„Inwestorzy morskich elektrowni wiatrowych (MEW) muszą widzieć, że Polska ma długoterminowy plan realizacji farm wiatraków na Bałtyku. To zapewni nam stabilne i przewidywalne dostawy komponentów urządzeń” – przekonywał Maciej Wagner, prezes zarządu Skyborn Renewables, podczas panelu dyskusyjnego „Czy Polsce opłaca się wykorzystanie potencjału Bałtyku?”, stanowiącego część konferencji Offshore Wind Poland 2022.

Sektor morskiej energetyki wiatrowej może być jednym z fundamentów polskiej transformacji energetycznej w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Ponadto, rozwój tego sektora stanowi istotną szansę dla rozwoju krajowego łańcucha dostaw, czym przyczyni się do wzrostu gospodarczego Polski oraz uniezależnienia się od surowców importowanych z Federacji Rosyjskiej. To jedne z głównych wniosków konferencji Offshore Wind Poland 2022.

Morskie elektrownie wiatrowe mogą docelowo dostarczyć nawet 33 GW energii elektrycznej.

„Nie wybudujemy wszystkiego na raz, zakładamy perspektywę 2040 r. Musimy zachować potencjał i możliwość rozwoju w czasie. Dla dostawców w łańcuchu dostaw to wskazanie naszej stabilności i przewidywalności, która pozwoli m.in. zaplanować produkcję i dostawy ze znacznym wyprzedzeniem – zauważył Maciej Wagner. – Posiadanie strategii pozwoli przyciągnąć inwestorów na dłużej. Przekonać ich, że to nie jednorazowy projekt, a długofalowy plan budowy morskich elektrowni wiatrowych” – dodał.

Skyborn Renewables to doświadczony gracz na rynku MEW. Ma za sobą zrealizowane projekty farm w Niemczech i Szwecji

„Patrzymy na Polskę jako na punkt centralny i punkt operacyjny. Atrakcyjny punkt wyjścia do wielu zadań lokalnych i w skali całego Bałtyku. Dlatego złożyliśmy akces do sześciu lokalizacji, jak również liczymy na realizację projektów w ramach partnerstwa” – informował Maciej Wagner.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Author: Blogiant

Dodaj komentarz