AUDI ogłosiło zwiększoną pojemność ładowania dla Audi Q4 e-tron

Po jednej z najnowszych aktualizacji Audi Q4 e-tron właściciele mogą spodziewać się szybszego ładowania modeli z akumulatorami o dużej pojemności.

Od 2022 roku modele z dużym akumulatorem dostarczającym 76,6 kWh czystej energii (82 kWh brutto) – czyli Audi Q4 40 e-tron, Audi Q4 45 e-tron quattro i Audi Q4 50 e-tron quattro oraz Wersje Sportback będą mogły ładować do 135 kW energii. Czasy ładowania w optymalnych warunkach od 5 do 80 procent zostały skrócone o 29 do 36 minut , w zależności od modelu.
Jest to możliwe dzięki ulepszeniom oprogramowania obsługującego systemy termoregulacji i zarządzania baterią.
Wśród innych nowości od Audi jest pojawienie się Amazon Alexa.

Audi connect z Alexą firmy Amazon pozwoli teraz kierowcom kontrolować kalendarz lub listę zakupów za pomocą głosu, a także sterować kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami domowymi z samochodu. Integracja Amazona z Alexą umożliwi korzystanie z indywidualnych profili użytkowników w pojeździe, co docenią wszyscy członkowie rodziny korzystający z tego samego samochodu.
Kolejną użyteczną aktualizacją jest nowa wersja bezpłatnej aplikacji myAudi.

Po ostatniej aktualizacji możliwe jest teraz przesyłanie zaplanowanych tras do samochodu bezpośrednio z aplikacji. Planer trasy e-tron uwzględni aktualną sytuację na drodze i zaplanuje postoje ładowania. Warto również zaznaczyć, że aplikacja uwzględnia styl jazdy każdego kierowcy i odpowiednio zużycie energii, możliwy przebieg przy jego stylu jazdy.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz